Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2012, 09:33

autor: DogGhost

Battlefield: Bad Company 3, Mirror's Edge 2 i Race Driver: GRID 2 w produkcji?

Zagranicznym serwisom branżowym udało się znaleźć w profilach kilku użytkowników serwisu LinkedIn wpisy świadczące o tym, że pracowali przy kontynuacjach znanych tytułów studia EA DICE oraz drugiej odsłonie serii wyścigowej firmy Codemasters.

Serwis GamerZines postanowił przeszukać portal społecznościowy LinkedIn pod kątem niezapowiedzianych kontynuacji znanych gier. W ten sposób udało się znaleźć dowody na to, że w produkcji znajdowały się tytuły Battlefield: Bad Company 3 oraz Mirror’s Edge 2. Dodatkowo serwis VideoGamer w analogiczny sposób potwierdził, że wciąż trwają prace nad drugą odsłoną serii Race Driver: Grid.

Battlefield: Bad Company 3, Mirror's Edge 2 i Race Driver: GRID 2 w produkcji? - ilustracja #1

Serwis społecznościowy LinkedIn stanowi biznesowy odpowiednik Facebooka. Użytkownicy przedstawiają w nim swoje doświadczenie zawodowe, poszukują specjalistów z poszczególnych branż oraz kształtują karierę nawiązując kontakty z potencjalnymi pracodawcami. To właśnie na podstawie opublikowanych CV udało się potwierdzić istnienie kolejnych produkcji studia EA DICE oraz Codemasters.

Wzmianka na temat gry Battlefield: Bad Company 3 pojawiła się w profilu Michaela Josepha C, który brał również udział w projektowaniu innych pozycji z katalogu firmy Electronic Arts. Biorąc pod uwagę bardzo ciepłe przyjęcie poprzedniej odsłony serii przez krytyków oraz blisko sześć milionów sprzedanych egzemplarzy, powstanie kontynuacji wydaje się być rozsądnym posunięciem z finansowego punktu widzenia.

Z kolei informacje odnośnie gry Mirror’s Edge 2 pochodzą od byłego programisty zatrudnianego przez firmę Electronic Arts. Z jego CV wynika, że w okresie od lipca do sierpnia 2009 roku zajmował się implementacją systemu poruszania się tłumu w tej produkcji. Inny eks-pracownik twierdzi, że jego zadaniem było tworzenie „nowych gadżetów oraz interaktywnych aspektów gry” w postaci między innymi tabel rankingowych oraz minigry zintegrowanej z fabułą.

Choć pierwsze informacje na temat gry Race Driver: GRID 2 pojawiły się w 2010 roku, to od tamtej pory firma Codemasters stroniła od ujawniania kolejnych szczegółów na jej temat i wielu miłośników czterech kółek zaczęło powątpiewać, czy kontynuacja ujrzy światło dzienne. Znalezione przez serwis Video Gamer wpisy powinny wszystkich uspokoić. Udało się natrafić na cztery profile wskazujące, że jeszcze pod koniec minionego roku trwały prace nad tym tytułem. Zdjęcia przedstawiające fragmenty CV możecie znaleźć tutaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

GRID 2

GRID 2