Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2012, 12:20

autor: Sarge

Siły pancerne - szczegóły i największa mapa w serii Battlefield

Na oficjalnym blogu serii Battlefield przedstawiono Bandar Desert - największą mapę w historii cyklu. Zostanie ona wprowadzona w dodatku DLC Siły pancerne, na temat którego poznaliśmy kilka nowych szczegółów.

Studio EA DICE ujawniło kilka nowych informacji na temat dodatku DLC Siły pancerne do gry Battlefield 3. Przy okazji twórcy przedstawili największą mapę wchodzącą w skład tego rozszerzenia.

Siły pancerne - szczegóły i największa mapa w serii Battlefield - ilustracja #1
Bandar Desert - największa mapa w historii serii Battlefield

DLC Siły pancerne zaoferuje cztery nowe mapy do trybu multiplayer, które będą na tyle duże, że twórcy zalecają przemieszczanie się po nich za pomocą pojazdów. Z tej okazji wprowadzone zostaną niedostępne wcześniej modele czołgów, ATV oraz mobilna artyleria. Deweloper zaimplementuje także ponad 20 elementów do odblokowania dla nowych pojazdów (z pięciu będzie można korzystać w podstawowej wersji gry).

Cztery dodatkowe mapy będą grywalne we wszystkich sześciu trybach, wliczając w to zupełnie nową opcję rozgrywki Bitwa pancerna, na temat której nie znamy jednak żadnych szczegółów. Na wszelkie informacje w tej sprawie musimy poczekać, ale sama nazwa sugeruje, że zabawa w tym przypadku będzie polegać na bitwach czołgów.

Siły pancerne - szczegóły i największa mapa w serii Battlefield - ilustracja #2
Bandar Desert

Wiadomo nie od dziś, że rozszerzenie Siły pancerne przyniesie ze sobą największą mapę w historii serii Battlefield. Teraz dowiedzieliśmy się, że w angielskiej wersji językowej będzie ona występować pod nazwą Bandar Desert. Dość powiedzieć, że odcinek od miejsca odrodzenia naszego odrzutowca do wrogiego będzie wynosić 2400 metrów. Z kolei dystans od najbliższej do najdalej ulokowanej flagi to 1200 metrów. Dla porównania, w przypadku Granicy Kaspijskiej (bodajże największej mapy w podstawowej wersji gry) jest to 400 metrów. Więcej szczegółów na temat Bandar Desert znajdziecie na oficjalnym blogu Battlefield, a w tej wiadomości możecie oglądać pierwsze zdjęcia prezentujące tę lokację.

Dodatek DLC Siły specjalne zadebiutuje we wrześniu bieżącego roku. Najpierw otrzymają go użytkownicy usługi Premium posiadający PlayStation 3, a później dołączą do nich subskrybenci Premium będący właścicielami wersji na PC lub Xboksa 360. Następnie rozszerzenie stanie się dostępne dla wszystkich graczy – najpierw na PlayStation 3, a później na PC oraz Xboksie 360. Użytkownicy Premium otrzymają je bez dodatkowych opłat. Cena dla pozostałych osób nie jest jeszcze znana.