Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 kwietnia 2005, 00:01

autor: Shuck

Ojcze, dziękujemy Ci za Twoje życie

Nie wydaje się nam, by w dniu pochówku największego z ludzi było coś ważniejszego do zrobienia nad zadumę nad Jego życiem i nad Jego dziełem oraz nad nami samymi. By było coś ważniejszego nad podziękowanie Karolowi Wojtyle za wszystko, co dla nas zrobił. Dlatego Gry-OnLine oraz Strefa Gier na serwisie Neostrady nie będą aktualizowane od piątku do niedzieli. Prawda jest taka, że gdyby nie Ojciec Święty, nas by również tu z wami nie było.

„Wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II, papież, wołam z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odmieni oblicze ziemi. Tej ziemi!" – te słowa, skierowane przez Ojca Świętego ćwierć wieku temu do Boga, w obliczu ciemiężonego narodu, dawały niełatwą do pojęcia nadzieję – coś, jakby realną obietnicę Boskiej interwencji. Dziś, z perspektywy lat, z perspektywy misji Karola Wojtyły, którą podjął i którą doprowadził do końca, te wypowiedziane przez niego słowa brzmią bez mała jak magiczne zaklęcie. Tak się przecież stało.

Polska, a za nią pół Europy, odzyskało niepodległość, godność oraz normalne warunki do życia. Stały się rzeczy, o których zaledwie jedno pokolenie wstecz nie śniło się najbardziej szalonym prorokom: wyszliśmy z wielkiego cienia ZSRR i wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, Układ Warszawski się rozpadł, a Polacy wspierają struktury NATO. Spieramy się o to, czy należy jeść w MacDonaldzie, czy w Chłopskim Jadle. Zastanawiamy się, kto będzie lepszym, kto gorszym kandydatem na własnego prezydenta! Nawet jeśli, mimo to wszystko, część z nas nie wierzy, że Duch Święty zstąpił, widzimy, że był tu Jan Paweł II, papież, syn polskiej ziemi.

Ale to przecież nie jedyne dokonania pierwszego w dziejach papieża-pielgrzyma. Zdołał sprawić, że Kościół Katolicki, postrzegany przez inne wyznania, przez blisko dwa tysiące lat, często bardzo niepochlebnie, zaczął być widziany nie tylko jako partner, lecz nade wszystko jako religia potężna siłą miłości człowieka. Papież nauczył miliardy ludzi kochać ludzi. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci. Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za Twoje życie i za Twoją miłość.

Nie wydaje się nam, by w dniu pochówku największego z ludzi było coś ważniejszego do zrobienia nad zadumę nad Jego życiem i nad Jego dziełem oraz nad nami samymi. By było coś ważniejszego nad podziękowanie Karolowi Wojtyle za wszystko, co dla nas zrobił. Dlatego Gry-OnLine oraz Strefa Gier na serwisie Neostrady nie będą aktualizowane w piątek. Prawda jest taka, że gdyby nie Ojciec Święty, nas by również tu z wami nie było.