Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 12:13

Ogłoszono nominacje do nagród „Best of Show” na gamescom 2011

Organizatorzy targów gamescom 2011 ogłosili nominacje w siedmiu kategoriach, w których zostaną przyznane nagrody podczas ceremonii otwarcia imprezy. Zwycięzców poznamy już 17 sierpnia.

Podczas targów gamescom, jak co roku międzynarodowe jury przyzna wyróżnienia „Best of Show” w kilku kategoriach. Przedstawienie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się w czasie ceremonii otwarcia pierwszego dnia imprezy.

Ogłoszono nominacje do nagród „Best of Show” na gamescom 2011 - ilustracja #1

W stosunku do zeszłego roku sześć kategorii pozostało takich samych. W nowym zestawieniu nie ma już najlepszej gry targów, którą w ubiegłym roku została Gran Turismo 5. Nie wiadomo czy organizatorzy w ogóle zrezygnowali z tej nagrody, czy po prostu wybiorą grę spośród wszystkich nominacji, bo tytuły i tak by się pokrywały.

Pierwszy raz w historii targów nagrodę dostanie jedna z gier przeglądarkowych, dla których przygotowano odrębną kategorię. Świadczy to o coraz większej popularności tak zwanych „browserówek”.

Nie zapomniano również o sprzęcie dla graczy, gdzie jednym z nominowanych produktów jest PlayStation Vita.

Poszczególne nominacje prezentują się następująco:

Najlepsza gra na konsole stacjonarne

Najlepsza gra na PC

Najlepsza gra sieciowa

Najlepsza gra na platformę przenośną

Najlepsza gra rodzinna

Najlepsza gra przeglądarkowa

Najlepsze akcesoria sprzętowe

  • Bezprzewodowa kierownica Datel Power Racer 270
  • Bezprzewodowe słuchawki GameTalk Pro-2
  • PlayStation Vita

Targi gamescom 2011 odbędą się w dniach 17-21 sierpnia w niemieckiej Kolonii. Wstęp otwarty dla wszystkich zainteresowanych możliwy będzie już od 18 sierpnia.

Przemysław Bartula

Przemysław Bartula

Posiada dyplom technika elektrotechnika i inżyniera budownictwa wodnego, ale zdobyta w szkołach i na studiach wiedza nie przydała się w karierze zawodowej. Na tę najbardziej wypłynęła fascynacja grami komputerowymi i związane z nią częste wizyty na krakowskich giełdach z elektroniką i grami. To dzięki nim w 2000 roku dołączył do ekipy tworzącej nieznany wówczas serwis www.gry-online.pl i realizuje się w nim po dziś dzień. Zaczął od napisania kilku recenzji, a potem płynnie poszły newsy, wpisy encyklopedyczne i cała masa innych aktywności. Na przestrzeni 20 lat uczestniczył w tworzeniu niemal wszystkich działów i projektów firmy; przez lata piastował stanowisko szefa encyklopedii gier i szefa newsroomu, a ostatecznie wylądował w zarządzie firmy GRY-OnLine S.A. Obecnie jest dużo bardziej zaangażowany w aktywności zarządcze aniżeli redaktorskie i przeglądając kolejnego excela z łezką w oku wspomina czasy, kiedy zaczynał dzień od napisania kilku wiadomości.

więcej

gry