Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 12:28

autor: Hed

Battlefield 3 będzie wymagał platformy Origin

Jeden z pracowników EA DICE ujawnił, że platforma Origin będzie wymagana do uruchomienia gry Battlefield 3. System wystartował jakiś czas temu i zastąpił sklep firmy Electronic Arts. To kolejna kontrowersyjna decyzja wydawcy po rezygnacji ze Steama.

Pecetowy Battlefield 3 będzie wymagał korzystania z platformy Origin. Dowiedzieliśmy się tego z krótkiej odpowiedzi jednego z producentów gry na pytania fanów. Wygląda na to, że nawet nabywcy strzelanki w wersji pudełkowej będą musieli zainstalować na komputerze oprogramowanie firmy Electronic Arts. Chyba nie ma już wątpliwości dlaczego gra nie pojawi się na Steamie.

Głos w sprawie Battlefielda 3 i Origin zabrał Daniel Matros, który odpowiada za kontakty ze społecznością Battlefield. Matros otrzymał kilka pytań o podobnej konstrukcji: „czy potwierdzą się plotki, że wersja BF3 na DVD będzie wymagała Origin?”. Odpowiedź jest jednoznaczna: „Tak, te plotki są prawdą”. Niezależnie od wersji gry i tak wszyscy spotkamy się na nowej platformie Electronic Arts.

Battlefield 3 będzie wymagał platformy Origin - ilustracja #1

Origin to system dystrybucji cyfrowej, który zadebiutował jakiś czas temu i zastąpił EA Store. Od samego początku pojawiały się pytania odnośnie charakteru tej usługi. Dziś wiemy, że firma traktuje ją jako pełnoprawną platformę do publikowania swoich gier, stojącą w opozycji do Steama. Czy wydawcy uda się pokonać silnego konkurenta? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Battlefield 3 zostanie wydany w październiku na pecetach (149,90 zł) oraz konsolach (229,90 zł).

  1. Battlefield 3 – zapowiedź filmowa
  2. Battlefield 3 - E3 2011 - graliśmy w multiplayer!