Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2011, 09:32

autor: Kono

Battlefield 3 nie pojawi się na platformie Steam

Wydawca gry Battlefield 3 - firma Electronic Arts - ujawniła, że najnowsza gra studia DICE nie pojawi się na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Decyzja ta jest tłumaczona zbyt wielkimi restrykcjami narzucanymi na deweloperów przez Steam.

Nasze obawy sprzed kilkunastu dni potwierdziły się. Gra Battlefield 3 nie pojawi się na platformie dystrybucji cyfrowej Steam.

Wydawca gry – firma Electronic Arts – udostępniła tę informacje za pośrednictwem Twittera oraz oficjalnego forum. Oczywiście sam fakt nie umieszczenia jednej z najważniejszych produkcji tego roku na Steamie nie jest wielką niespodzianką. Jednakże powody, dla których EA zdecydowało się na ten krok są dosyć ciekawe.

Battlefield 3 nie pojawi się na platformie Steam - ilustracja #1

Powodem takiej decyzji są „restrykcyjne zasady platformy Steam, które ograniczają możliwości deweloperów, jeśli chodzi o kontakt z użytkownikami oraz dostarczanie patchów i DLC”. Według EA, żadna inna platforma dystrybucji cyfrowej nie posiada aż tak ograniczających zasad. Chodzi tu głównie o fakt, że na Steamie deweloperzy nie mogą publikować patchów i DLC bezpośrednio przez klienta gry i są zdani na Steam.

Firma Electronic Arts nie wykluczyła jednak definitywnie współpracy z najpopularniejszą platformą dystrybucji cyfrowej. We wpisie na forum wyraźnie zaznaczono, że amerykańska firma ma nadzieję, na rozwiązanie tej niewygodnej sytuacji i dojście do porozumienia ze Steamem dla dobra graczy.

Przypominamy, że Battlefield 3 ukaże się na europejskim rynku 28 października na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej.