Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2011, 10:42

autor: Hed

Battlefield 3 nie zostanie wydany na platformie Steam?

Battlefield 3 być może nie zostanie wydany w usłudze Steam. Nazwa systemu nie pojawiła się na liście opublikowanej przez firmę Electronic Arts. Gracze korzystający z tej platformy najprawdopodobniej będą musieli zdecydować się na ofertę innego sklepu lub własnego serwisu wydawcy, czyli Origin.

Gra Battlefield 3 być może nie pojawi się na Steamie. Tak przynajmniej wynika z listy dystrybutorów, którzy zajmą się nową produkcją studia EA DICE. Popularna platforma nie pojawiła się w zestawieniu opublikowanym przez Electronic Arts, chociaż widniały w nim sklepy Direct2Drive i GamersGate oraz nowy serwis wydawcy – Origin.

Lista opublikowana przez Electronic Arts była przez jakiś czas dostępna na stronie trzeciego Battlefielda, ale została zdjęta. Serwis Joystiq zdążył jednak przyjrzeć się jej i wychwycić brak Steama. Nie wiemy jeszcze czy koncern rzeczywiście podjął decyzję o bojkotowaniu platformy stworzonej przez Valve, ale jest to całkiem możliwe.

Battlefield 3 nie zostanie wydany na platformie Steam? - ilustracja #1

Kilka tygodni temu firma Electronic Arts wycofała ze Steama jedną ze swoich produkcji – Crysis 2. Wygląda na to, że wydawca zamierza rozwijać własny system dystrybucji, czyli Origin. Battlefield 3 przyciągnąłby sporą część klienteli. Grą, która pojawi się ekskluzywnie na łamach Origin będzie Star Wars: The Old Republic. Na platformie zagości też edycja kolekcjonerska Mass Effect 3.

Polityka stawiania na własny serwis byłaby sprzeczna z wypowiedziami koncernu, w których zapewniano, że przyszłe gry będą wydawane na wszystkich platformach, a Origin nie jest konkurencją dla Steama. Przyszłość pokaże, czy Steam będzie musiał obejść się bez produkcji Electronic Arts, a firma pozbawi się dostępu do milionów klientów.