Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 11:34

autor: Hed

Producenci Mount & Blade i Penumbra przedstawiają nową strategię turową

Firma odpowiedzialna za takie tytuły jak Penumbra i Mount & Blade sfinansuje nową strategię turową - Masters of the Broken World. Produkcja ma ambicję wyznaczyć nowe standardy w gatunku i przypomnieć graczom czasy takich hitów jak Battle Isle, Incubation czy Spellcross.

Snowberry Connection, niezależny międzynarodowy fundusz produkcyjny, ujawnił swój nowy projekt – Masters of the Broken World, czyli nieliniową strategię turową w klimatach fantasy. Instytucja w przeszłości pomogła zaistnieć autorom takich serii jak Penumbra i Mount & Blade, więc ma spore doświadczenia w wyszukiwaniu perełek.

W grze będziemy podejmować decyzje na globalnym, strategicznym i taktycznym poziomie. Na pewno nie zabraknie trudnych wyborów oraz dylematów. Twórcy podają przykład zbuntowanej prowincji, którą będzie można uspokoić kilkoma legionami zombie, co przyniesie natychmiastowe rezultaty, ale w przyszłości może się zemścić (kiedy będziemy potrzebować wsparcia).

Na oficjalnej stronie projektu czytamy, że w grze przeniesiemy się do wszechświata podzielonego na wyspy dryfujące w przestrzeni kosmicznej i wcielimy się w lorda, który może budować zamki, rekrutować bohaterów czy żołnierzy, uczyć się czarów, a także poszukiwać skarbów.

Producenci Mount & Blade i Penumbra przedstawiają nową strategię turową - ilustracja #1

Przedstawiciele Snowberry Connection wspominają tak kultowe strategie jak Battle Isle, Incubation czy Spellcross i przekonują, że Masters of the Broken World wyznaczy nowe standardy dla gatunku.

Historia gry sięga prototypu stworzonego przez Aleksieja Bokulewa, którym zainteresowało się Snowball Studios. Efekty współpracy były obiecujące, więc twórcy zaczęli pracę nad pełnoprawnym projektem, wspartym przez wspomniany fundusz.

Masters of the Broken World trafi na komputery PC i być może Mac w przyszłym roku (data premiery może ulec zmianie). Produkcja zostanie wydana w pudełkowej wersji na terenie Polski, Rosji oraz Niemiec (także jako edycja kolekcjonerska). Użytkownicy z pozostałych rejonów świata będą mogli kupić ją w dystrybucji cyfrowej (Steam).

Rodzimy dystrybutor nie został jeszcze potwierdzony, ale spodziewamy się, że będzie nim CD Projekt.

  1. Masters of the Broken World na Facebooku
Producenci Mount & Blade i Penumbra przedstawiają nową strategię turową - ilustracja #2
Producenci Mount & Blade i Penumbra przedstawiają nową strategię turową - ilustracja #3
Producenci Mount & Blade i Penumbra przedstawiają nową strategię turową - ilustracja #4