Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2009, 09:23

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

Nowe MMO od twórców Hellgate: London i Diablo

Pamiętacie jeszcze Hellgate: London? Gra powstała dzięki Flagship Studios, firmie stworzonej przez byłych pracowników Blizzard North. Niestety, ze względu na problemy finansowe, producent w zeszłym roku zakończył swoją oficjalną egzystencję. Karolina Talaga coś pisze.... Jak to w życiu rzadko bywa, historia miała jednak pozytywny finał. Otóż niczym feniks z popiołów, pod przywództwem braci Schaefer część programistów reaktywowała działalność w ramach Runic Games. Dziś deweloper ogłasza swój pierwszy projekt - action MMO. Przed Wami Torchlight.

Pamiętacie jeszcze Hellgate: London? Gra powstała dzięki Flagship Studios, firmie stworzonej przez byłych pracowników Blizzard North. Niestety, ze względu na problemy finansowe, producent w zeszłym roku zakończył swoją oficjalną egzystencję. Jak to w życiu rzadko bywa, historia miała jednak pozytywny finał. Otóż niczym feniks z popiołów, pod przywództwem braci Schaefer część programistów reaktywowała działalność w ramach Runic Games. Dziś deweloper ogłasza swój pierwszy projekt - action MMO. Przed Wami Torchlight.

Wstępna fabuła gry raczej nie zachwyca. Bohaterowie wyruszają z tytułowego miasta w pobliskie góry. To właśnie tam śmiałkowie mogą znaleźć magiczny surowiec, który w niezwykły sposób napełnia energią różne przedmioty. W tym wypadku jednak przygoda nie tylko ulepszy ich ekwipunek, ale również wpłynie na przyszłość. Sami przyznacie, że nawet jak na klon Diablo historia brzmi niczym zlepek bzdur. Nie jest to jednak najważniejszy aspekt omawianej pozycji.

Nowe MMO od twórców Hellgate: London i Diablo - ilustracja #1

Nietrudno się domyśleć, że głównym elementem tytułu będzie walka. Z racji bogatego doświadczenia deweloperów liczymy na niecodzienne rozwiązania i dobrą zabawę w towarzystwie hektolitrów posoki. Niestety, pierwsze screeny, które trafiły do sieci, nie nastrajają zbyt optymistycznie. Ot, solidne rzemiosło doprawione delikatnym cel-shadingiem. Co prawda powinno się to sprawdzić w przypadku prostego MMO, ale mimo wszystko oczekujemy czegoś więcej. Na pocieszenie warto dodać, że kompozycją muzyki zajmie się sam Matt Uelmen. Dla miłośników ścieżki dźwiękowej obu części Diablo jest to naprawdę dobra wiadomość.

Nowe MMO od twórców Hellgate: London i Diablo - ilustracja #2

Już dziś wiadomo, że Torchlight zostanie wydany przez znany chiński koncern Perfect World. Co ciekawe, firma dostała ekskluzywne prawa na dystrybucję na całym świecie. Ciężko powiedzieć, jak odbije się to na polskich graczach, ale intuicja podpowiada, że nie będzie różowo.