Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 maja 2007, 07:37

autor: Major Doktor Upiorna

Nintendo DS odnosi kolejny sukces

Firma Nintendo ogłosiła, że jej niepozornie wyglądająca dwuekranowa konsola odniosła kolejny sukces. Od grudnia 2005 r. ponad 5 mln użytkowników skorzystało z opcji Wi-Fi podczas 200 mln odrębnych rozgrywek (zabawa wieloosobowa i komunikowanie się graczy).

Firma Nintendo ogłosiła, że jej niepozornie wyglądająca dwuekranowa konsola odniosła kolejny sukces. Od grudnia 2005 r. ponad 5 mln użytkowników skorzystało z opcji Wi-Fi podczas 200 mln odrębnych rozgrywek (zabawa wieloosobowa i komunikowanie się graczy). Z danych udostępnionych przez wymienioną korporację wynika, że system bezprzewodowego połączenia jest wykorzystywany przede wszystkim z myślą o 65 tytułach ze stajni Nintendo.

Przypominamy, że wspomniana firma odnosi też sukcesy w związku z przyjętą strategią, mającą na celu tworzenie gier dla szerokiego grona odbiorców. Jak podają przedstawiciele Nintendo odsetek kobiet kupujących konsolę NDS wzrósł aż o 42 % w stosunku do okresu sprzed roku. O 127 % zwiększyła się liczba graczy powyżej 30 roku życia, a aż o 212 % podniosła się ilość użytkowników w wieku 35 lat lub starszych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.