Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2009, 11:58

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Nie zagramy w RAGE w tym roku?

Wszystko wskazuje na to, że RAGE, gra przygotowywana przez id Software nie ujrzy światła dziennego w tym roku. Tak przynajmniej wynika z informacji podanych wczoraj przez serwis ve3tro.com.

Wszystko wskazuje na to, że RAGE, gra przygotowywana przez id Software nie ujrzy światła dziennego w tym roku. Tak przynajmniej wynika z informacji podanych wczoraj przez serwis ve3tro.com.

Podczas odbywającej się w ubiegłym miesiącu imprezy DICE, Todd Hollenshead, prezes id Software, zapytany o datę premiery najnowszej produkcji tej firmy miał powiedzieć, że gra prawdopodobnie nie ukaże się w 2009 roku. Część zachodnich serwisów cytowała jednak słowa Hollensheada jako: „No, we’ll be out this year.” Wprowadziło to zamieszanie, zarówno wśród graczy, jak ich mediów zajmujących się tematyką gier komputerowych.

Redaktorzy ve3tro.com przeprowadzili małe dochodzenie, kontaktując się z Geoffem Keighley’em, autorem wywiadu transmitowanego w GGTV, w którym padła kontrowersyjna odpowiedź. Keighley uciął kres spekulacjom, potwierdzając w notce na Twitter.com, że przedstawiciel id Software użył stwierdzenia: „No, won’t be out this year ”.

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że RAGE, postapokaliptyczna strzelanka połączona z grą wyścigową, zostanie wydana pod koniec 2009 roku. Taką informację opublikował między innymi nasz serwis na podstawie materiałów dostarczonych przez id Software podczas ubiegłorocznego Quakeconu. Twórcy kultowych serii FPS podali wtedy, że gra ukaże się w przeciągu dwóch lat, sugerując jednak, że może to nastąpić w ostatnich miesiącach 2009 roku.

Nie jest to pierwsze zamieszanie wokół nowego tytułu będącego w produkcji od dwóch lat. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o problemach z wersją tej gry na konsolę Xbox 360. Ogrom świata, jaki ma być dostępny w RAGE, sprawił, że programiści id Software rozważali wydanie gry na konsolę Microsoftu co najmniej na kilku płytach.