Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 maja 2006, 10:58

autor: Jiker

Microsoft szykuje update dashboardu konsoli Xbox 360

Microsoft ujawnił listę zmian, które dotkną dashboard („system operacyjny”) konsoli Xbox 360. Update zostanie przeprowadzony najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Microsoft ujawnił listę zmian, które dotkną dashboard („system operacyjny”) konsoli Xbox 360. Update zostanie przeprowadzony najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Najwięcej nowości pojawi się w kwestii pobierania różnego rodzaju plików przy wykorzystaniu usługi Xbox Live Marketplace. Nie owijając w bawełnę przechodzimy do sedna sprawy, czyli wymienienia większości zmian:

  • aktywne pobieranie plików – możliwość ustawienia w kolejce maksymalnie sześciu plików do ściągnięcia
  • w trakcie ściagania plików będziemy mogli poruszać się po dashboardzie, grać w gry (zwykłe i te ściągnięte poprzez Xbox Live Arcade), a także oglądać filmy i słuchać muzyki
  • w momencie rozpoczęcia gry przez Internet pobieranie plików zostanie przerwane i samoczynnie wznowione już po zakończeniu zabawy
  • pobieranie plików będzie również automatycznie wznawiane po ponownym uruchomieniu konsoli i Xbox Live (jeśli z różnych przyczyn nie dokończyliśmy pobierania wcześniej)
  • trailery oraz dodatki zmieniające wygląd dashboardu będzie można uruchomić/zainstalować zaraz po ich ściągnięciu
  • możliwe będzie ustawienie opcji, zgodnie z którą w momencie włączenia konsoli (z włożoną do napędu jakąkolwiek grą) trafimy do dasha
  • wyłączenie konsoli w trakcie oglądania filmu na DVD nie będzie już równoznaczne z gorączkowym szukaniem właściwej sceny – zaistnieje możliwość automatycznego powrotu do fragmentu, który ogladaliśmy przed wyłączeniem Xboxa
  • w trakcie oglądania zwiastunów będziemy mogli skorzystać z opcji szybkiego ich przewijania do przodu i do tyłu
  • pewnym kosmetycznym (czytaj: graficznym) zmianom ulegnie samo Xbox Live Marketplace

Te i jeszcze kilka mniejszych zmian w dashboardzie zostanie wprowadzonych najprawdopodobniej za tydzień. Nie jest to jednak informacja w 100% pewna – pracownicy Microsoftu z niewiadomych do końca przyczyn zdecydowali się na usunięcie strony internetowej, na której widniały przedstawione wyżej zmiany. Być może udostępnienie update’u czeka drobne opóźnienie. Na koniec kilka zdjęć prezentujących niektóre z nowych rozwiązań:

Microsoft szykuje update dashboardu konsoli Xbox 360 - ilustracja #1
Microsoft szykuje update dashboardu konsoli Xbox 360 - ilustracja #2
Microsoft szykuje update dashboardu konsoli Xbox 360 - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.