Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2009, 19:00

Mass Effect 2 oficjalnie zapowiedziany

Firmy BioWare i Electronic Arts oficjalnie zapowiedziały kontynuację świetnego Mass Effecta, jednej z najlepiej ocenianych gier RPG w historii. Mass Effect 2 pojawi się dopiero w 2010 roku tylko i wyłącznie na komputery osobiste oraz Xboksa 360. Twórcy zapewniają, że będzie to doskonałe rozwinięcie pomysłów z pierwowzoru, chociaż jak na razie nie zdradzają wielu szczegółów odnośnie swojego dzieła.

Firmy BioWare i Electronic Arts oficjalnie zapowiedziały kontynuację świetnego Mass Effecta, jednej z najlepiej ocenianych gier RPG w historii. Mass Effect 2 pojawi się dopiero w 2010 roku tylko i wyłącznie na komputery osobiste oraz Xboxa 360. Twórcy zapewniają, że będzie to doskonałe rozwinięcie pomysłów z pierwowzoru, chociaż jak na razie nie zdradzają wielu szczegółów odnośnie swojego dzieła.

Wraz z powyższymi informacjami autorzy przypominają, że cała seria Mass Effect będzie trylogią i zapowiadana gra jest drugą z trzech planowanych części. W Mass Effect 2 ponownie przemierzymy wszechświat wypełniony niebezpiecznymi, obcymi formami życia i tajemniczymi, niezbadanymi planetami. Chociaż dowodzona przez Sarena zła armia Gethów została pokonana, to ludzie, którzy wciąż próbują zaistnieć w galaktyce, będą musieli przeciwstawić się jeszcze potężniejszemu zagrożeniu.

Autorzy obiecują jeszcze więcej atrakcji niż w przypadku jedynki. Głównie za sprawą zintensyfikowanej walki, większemu asortymentowi uzbrojenia oraz bardziej rozbudowanej eksploracji planet. Wszystko to będzie odbywało się na tle emocjonalnej i angażującej historii. Zapewnił o tym Ray Muzyka z BioWare, który dodał, że Mass Effect 2 będzie niezapomnianym połączeniem RPG i shootera, zabierającym graczy na ekstremalną wycieczkę z olśniewającymi zwrotami fabularnymi i dużą dawką akcji.

Mass Effect 2 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

O tym, że prace nad grą trwają, wiedzieliśmy od dawna. Już na początku ubiegłego roku pojawiły się pierwsze plotki na ten temat, które zresztą jakiś czas później właściwie potwierdzono. Co jakiś czas informowaliśmy o nowych ciekawostkach związanych z projektem - przykładowo o zmianach w zakresie systemu misji pobocznych. Już w drugiej połowie zeszłego roku otrzymaliśmy natomiast pierwszą dużą porcję rzekomo prawdziwych szczegółów dotyczących drugiego Mass Effecta.

Kolejny wysyp informacji nastąpił w 2009 roku. Jeszcze w styczniu dowiedzieliśmy się o planach firmy BioWare odnośnie tegorocznego GDC. Na imprezie zostanie zaprezentowany wykład na temat projektowania poziomów, oczywiście na przykładzie Mass Effecta 2. Wraz z dzisiejszą zapowiedzią można mieć praktycznie pewność, że już za kilka dni w San Francisco zobaczymy sporo materiałów z gry. W lutym natomiast dowiedzieliśmy się, że tytuł pojawi się jeszcze przed kwietniem 2010 roku.

Ciekawą kwestią jest natomiast planowane rozszerzenie DLC do pierwszej części gry. Podobno będzie ono swoistym wprowadzeniem do Mass Effecta 2 i, co więcej, podjęte w nim decyzje wpłyną jakoś na wydarzenia w dwójce. Żeby tak się stało, trzeba przechować do czasu jej premiery zapisane stany gry, o co zresztą twórcy zaapelowali. Dzisiaj dostępny jest już także pierwszy, krótki i tajemniczy zwiastun (zapowiadający śmierć głównego bohatera). Po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę gry.