Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2008, 12:15

Czyżby pierwsze szczegółowe informacje o Mass Effect 2?

Sprawa nosi znamiona wielkiej plotki, ale i tak warto o tym napisać, choćby po to, by sprawdzić czy okaże się to prawdą choć po części. Chodzi o informacje na temat Mass Effect 2, znalezione rzekomo na Gamespocie.

Sprawa nosi znamiona wielkiej plotki, ale i tak warto o tym napisać, choćby po to, by sprawdzić czy okaże się to prawdą choć po części. Chodzi o poniższe informacje na temat Mass Effect 2, znalezione rzekomo na Gamespocie.

A dokładniej wygląda to tak, że na tym forum, ktoś znalazł informacje z norweskiego forum o grach, które z kolei linkowało do serwisu Gamespot. Link do owego artykułu na Gamespocie wygasł, ale informacje pozostały.

A rzeczy do przekazania jest całkiem sporo. Mass Effect 2 pojawi się na X360 i PC w odstępie sześciu miesięcy (planowana premiera to listopad 2009 w wersji konsolowej) i jest tworzony przez dokładnie ten sam zespół, który robił część pierwszą. Data premiery jest w zasadzie czystą spekulacją, choć jej odległy termin może zawierać jakieś ziarno prawdy. Znacznie ciekawsze jednak są pozostałe doniesienia.

 1. Historia w ME2 zacznie się kilka miesięcy po jedynce i będzie bazować na jednym z zakończeń wersji pecetowej.
 2. Będzie można przenieść swoją postać z jedynki do dwójki.
 3. Podniesiony będzie maksymalny poziom postaci do 120.
 4. Graczowi będzie towarzyszyć od 2 do 5 postaci – gracz decydować będzie ile.
 5. Z tym wiążę się kooperatywny multiplayer – 6 osób będzie mogło tworzyć jedną drużynę.
 6. Pojawi się nowy tryb multiplayerowy – Survival, gdzie zadaniem drużyny gracza będzie odpierać niekończące się fale ataków nieprzyjaciół (coś na wzór Hordy z Gears of War 2).
 7. Zbroje będą się psuć i inaczej reagować na ostrzał z różnych broni (kule będą ją dziurawić, ogień topić etc.). Zbroje będzie można ulepszać.
 8. Rozrośnie się arsenał broni (również „ulepszalnych”) i teraz będzie można nosić naraz nie tylko dwa pistolety, ale także strzelby czy broń półautomatyczną.
 9. Zostaną dodane dwie nowe klasy postaci.
 10. Galaktyka rozrośnie się – planet będzie osiem razy więcej, każda z nich będzie większa, a na ciałach niebieskich o odpowiedniej atmosferze będzie można zakładać bazy.
 11. Pojawi się więcej „zagrożeń środowiskowych” – burze śnieżne na planetach, czy erupcja wulkanu zdolna zniszczyć założoną przez gracza bazę.

Zaskakująco dużo szczegółowych informacji jak na tak wczesny etap produkcji gry każde sądzić, że to wszystko to tylko pobożne życzenia internautów. Tym niemniej propozycje te są ciekawe, a w przytoczonym wyżej linku znajduje się ich jeszcze więcej (m.in. o zastosowaniu Havoka i różnych oddziaływaniach fizycznych na obiekty w grze). Jak zwykle w takich wypadkach – należy czekać na rozwój wydarzeń i jakieś oficjalne stanowisko BioWare’u.

Czyżby pierwsze szczegółowe informacje o Mass Effect 2? - ilustracja #1
Albo to wszystko będzie prawdą, albo będę zły!