Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2008, 12:40

autor: vampire

Premiera X3 Terran Conflict znowu opóźniona

Niestety kolejne wcielenie serii X - space-simów autorstwa niemieckiego studia Egosoft - zaliczy kolejne opóźnienie. Zapowiadana pierwotnie na 3 października premiera X3 Terran Conflict została niedawno przełożona na 10 października, teraz okazuje się, że gra trafi do sklepów jeszcze tydzień później, czyli 17 października.

Niestety kolejne wcielenie serii X - space-simów autorstwa niemieckiego studia Egosoft - zaliczy kolejne opóźnienie. Zapowiadana pierwotnie na 3 października premiera X3 Terran Conflict została niedawno przełożona na 10 października, teraz okazuje się, że gra trafi do sklepów jeszcze tydzień później, czyli 17 października. Na oficjalnym forum jej twórców możemy przeczytać, że winę za zaistniałą sytuację ponosi awaria maszyny produkującej instrukcje.

Premiera X3 Terran Conflict znowu opóźniona - ilustracja #1

X3 Terran Conflict jest zwieńczeniem całej serii zapoczątkowanej w 2000 roku. Wraz z nim otrzymamy między innymi ponad sto nowych okrętów kosmicznych i dodatkowe bronie, wprowadzona zostanie tez kolejna strona konfliktu - Terranie, czyli mieszkańcy naszej planety. Pewne zmiany zajdą również w interfejsie użytkownika. Póki co nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle gra ukaże się w Polsce, gdyby jednak tak się nie stało zawsze możemy nabyć ją za pośrednictwem Steamu.

Patrząc na datę na Steamie (ogólnie - październik 2009), przełożono i premierę gry w tym systemie dystrybucji. Zapewne wydawca wymógł na firmie Valve zmianę debiutu tego tytułu, tak aby była identyczna z wersjami pudełkowymi.