Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 07:03

LucasArts na targach E3

Koncern LucasArts to kolejny producent gier komputerowych, który zdradził swoje plany dotyczące targów E3. Na rozpoczynającej się już jutro imprezie, zobaczymy pięć tytułów promowanych przez istniejącą ponad 25 lat firmę.

Koncern LucasArts to kolejny producent gier komputerowych, który zdradził swoje plany dotyczące targów E3. Na rozpoczynającej się już jutro imprezie, zobaczymy pięć tytułów promowanych przez istniejącą ponad 25 lat firmę.

LucasArts na targach E3 - ilustracja #1
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Pomijając LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, wszystkie zapowiedziane tytuły nie zostały wcześniej ujawnione – LucasArts dobrze chroni swoje produkty przed żądnymi wiedzy dziennikarzami. Dwie gry ze świata Gwiezdnych Wojen, jedna o przygodach Indiany Jonesa i dwa zupełnie nowatorskie projekty – tego właśnie możemy oczekiwać w najbliższej przyszłości po tej firmie.

Obserwując zaprezentowaną listę można dojść do słusznego wniosku, że LucasArts coraz bardziej koncentruje się na produkcji gier konsolowych. Tylko jedna gra zostanie wydana wyłącznie na PC i jest nią pierwszy, oficjalny dodatek do Star Wars: Empire at War. Gdyby nie kolejna, multi-platformowa odsłona LEGO Star Wars, posiadacze „blaszaków” mieliby duże powody do narzekań.

LucasArts na targach E3 - ilustracja #2
Star Wars: Empire at War

Poniżej znajdziecie listę wszystkich gier, jakie zamierza pokazać LucasArts podczas tegorocznych targów E3. W nawiasie podano docelowe platformy sprzętowe:

  • Indiana Jones 2007 (PS3, 360)
  • LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (XBX, 360, PS2, PSP, GCN, PC, NDS, GBA)
  • Star Wars: Empire at War – Forces of Corruption (PC)
  • Thrillville (PS2, XBX, PSP)
  • Traxion (PSP)

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej