Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 maja 2006, 12:01

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Katalog iTunes zostanie poszerzony o gry komputerowe?

Brzmi to nieprawdopodobnie, czyż nie? A jednak, jak donoszą krążące po sieci plotki, firma Apple poszukuje pracowników, którzy wezmą udział w tajemniczym projekcie związanym z grami. Na jego czele stanąć ma Mike Lampell, były dyrektor techniczny firmy LucasArts.

Brzmi to nieprawdopodobnie, czyż nie? A jednak, jak donoszą krążące po sieci plotki, firma Apple poszukuje pracowników, którzy wezmą udział w tajemniczym projekcie związanym z grami. Na jego czele stanąć ma Mike Lampell, były dyrektor techniczny firny LucasArts.

Chyba wszyscy wiemy, jaka jest obecna sytuacja Apple jeśli chodzi o rynek rozrywki elektronicznej, a konkretnie gry. Na maszynach sygnowanych popularnym logo jabłuszka można oczywiście spotkać kilka tytułów, chociażby wydawanych przez Aspyr czy Blizzarda (w tym wypadku są to porty produkcji PeCetowych), jednak jest to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb.

Z drugiej strony, potencjalne urządzenie, które mogłoby zostać skierowane w stronę graczy, to iPod, do którego ostatnio Apple dodała możliwość odtwarzania filmów. Co prawda, iPod Video posiada kilka prostych gier, jednak Apple nie zasygnalizowało, iż chce poszerzyć ich repertuar. Według redaktorów serwisu GameSpot, którzy dotarli do, tylko sobie znanych, źródeł, nowy projekt Apple związany będzie z oddziałem zajmującym się iTunes, co może sugerować, iż potencjalne gry będą kompatybilne z iPodami i rozprowadzane online bezpośrednio przez Apple.

Przedstawiciele firmy na razie milczą jak zaklęci. Więcej informacji na ten temat pojawi się zapewne już niedługo, o czym nie omieszkamy zawiadomić naszych Czytelników.