Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2005, 10:09

autor: Elrond

Gry Ery Prochu - zaanonsowano Black Powder Wars: Battles of Napoleon

Firmy Matrix Games i Double Shot Design poinformowały o podpisaniu porozumienia dotyczącego tworzenia i wydawania serii gier wojennych, jak to określono, Ery Prochu. Pierwszym reprezentantem tej serii będzie Black Powder Wars: Battles of Napoleon, czyli projekt przybliżający graczom erę Wojen Napoleońskich. Battles of Napoleon to turowa gra taktyczna oferująca oprócz kampanii dla jednego gracza...

Firmy Matrix Games i Double Shot Design poinformowały o podpisaniu porozumienia dotyczącego tworzenia i wydawania serii gier wojennych, jak to określono, Ery Prochu. Pierwszym reprezentantem tej serii będzie Black Powder Wars: Battles of Napoleon, czyli projekt przybliżający graczom erę Wojen Napoleońskich. Battles of Napoleon to turowa gra taktyczna oferująca oprócz kampanii dla jednego gracza, rozgrywki wieloosobowe oraz edytor scenariuszy.

Hexy, na które zostaną podzielone mapy w grze reprezentować będą obszar 100 metrów natomiast tury trwać będą maksymalnie 10 minut. Zarówno mapy jak i wizerunki oddziałów będą w pełni edytowalne co w połączeniu z kreatorem scenariuszy otworzy graczom drogę do własnoręcznego tworzenia map, jednostek, dowódców a nawet części algorytmów sztucznej inteligencji. Walka będzie opisana w najdrobniejszych szczegółach, komputer uwzględniać będzie zarówno straty osobowe jak i uzbrojenia, morale oddziałów, wpływ dowódców, pozycję zajmowaną przez żołnierzy, formacje czy rodzaj terenu, w którym prowadzone są działania. Twórcy gry zaimplementowali dość złożony model pogodowy, który oczywiści ma również wpływ na walkę czy poruszanie się (zastosowano tzw. fog of war).

W Black Powder Wars: Battles Of Napoleon znajdziemy ponad 3000 unikalnych wizerunków jednostek oraz ponad 12 scenariuszy skupionych wokół kampanii Napoleona w Polsce w 1807. Dodatkowo twórcy przewidują kolejne scenariusze dostępne po wydaniu gry, co nastąpi w ostatnim kwartale tego roku. Oprócz Black Powder Wars: Battles Of Napoleon w tym roku powinny ukazać się jeszcze dwie gry z tej serii, koncentrujące się również na innych podbojach Napoleona.