Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2009, 16:50

autor: Hed

Gra LEGO Rock Band oficjalnie zapowiedziana

Firmy TT Games, MTV Games oraz LEGO zapowiedziały swoją najnowszą produkcję – LEGO Rock Band. Jak sama nazwa wskazuje połączone w niej zostaną dwie bardzo znane marki – gry muzyczne oraz klocki. Wcześniejsze plotki, które na pewno części graczy mogły wydawać się dość zabawne, okazały się prawdą. Już wkrótce otrzymamy propozycję dla całej rodziny, zawierającą największe rockowe przeboje.

Firmy TT Games, MTV Games oraz LEGO zapowiedziały swoją najnowszą produkcję – LEGO Rock Band. Jak sama nazwa wskazuje, połączone w niej zostaną dwie bardzo znane marki – gry muzyczne oraz klocki. Wcześniejsze plotki, które na pewno części graczy mogły wydawać się dość zabawne, okazały się prawdą. Już wkrótce otrzymamy propozycję dla całej rodziny, zawierającą największe rockowe przeboje.

O grze poinformowali Tom Stone z TT Games, Henrik Taudorf Lorensen z LEGO oraz Bob Picunko z MTV Games. Wyrazili oni radość z powodu ogłoszenia tytułu. Jest on przeznaczony dla członków rodziny w każdym wieku i oferuje wycieczkę do muzycznego świata w stylu LEGO. Dzieło zostanie wydane w okresie wakacyjnym przez Warner Bros. na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii oraz DS-a.

Najważniejszą kwestią są piosenki. Usłyszymy na pewno same charakterystyczne przeboje. Na razie ujawniono, że pojawią się: Song 2 zespołu Blur, Kung Fu Fighting Carla Douglasa, The Final Countdown w wykonaniu Europe, Boys and Girls Good Charlotte oraz So What z repertuaru Pink. Przygodę rozpoczniemy w lokalnych klubach i na stadionach, pokonując kolejne szczeble kariery rockowej gwiazdy.

Gra LEGO Rock Band oficjalnie zapowiedziana - ilustracja #1

W dziele studia Harmonix będziemy mogli założyć kapelę i podbić cały wszechświat. Oczywiście dzięki muzyce rockowej. Twórcy przygotowują wiele atrakcji, wśród których wyróżniają się naturalnie specyficzna stylistyka oraz humor. Dzięki klockom LEGO przeniesiemy się z ziemskich lokacji do zupełnie fantastycznych światów. Oprócz tego otrzymamy także rozbudowany tryb sieciowy.

Klocki LEGO w grze oznaczają również możliwość budowania. Będziemy tworzyć własny styl, kreując awatary oraz osoby z kapeli. Tytuł będzie wykorzystywał instrumenty sprzedawane razem z produkcjami z serii Rock Band oraz kontrolery z innych gier muzycznych. No cóż, wygląda na to, że kolejna bariera została przełamana. Brakuje tylko jednego – możliwości zbudowania własnej gitary z klocków.