Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2007, 13:43

autor: Major Doktor Upiorna

Gra Catan na oryginalnej planszy i z udziałem nowych postaci

2 maja br. w ofercie usługi Xbox Live Arcade znalazła się pozycja zatytułowana Catan, będąca wirtualnym odpowiednikiem popularnej gry planszowej o nazwie Osadnicy z Catanu. Od tamtej pory plasuje się ona w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych produkcji z XBLA. Aby całkowicie usatysfakcjonować użytkowników developerzy przygotowali dwa dodatki do owej strategii.

2 maja br. w ofercie usługi Xbox Live Arcade znalazła się pozycja zatytułowana Catan, będąca wirtualnym odpowiednikiem popularnej gry planszowej o nazwie Osadnicy z Catanu. Od tamtej pory plasuje się ona w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych produkcji z XBLA. Aby całkowicie usatysfakcjonować użytkowników developerzy przygotowali dwa dodatki do owej strategii, dostępne dla wszystkich rejonów świata.

Gra Catan na oryginalnej planszy i z udziałem nowych postaci - ilustracja #1

W zabawie w podstawową wersję Catana z XBLA, polegającej na rozwijaniu kolejnych części wyspy, głównymi przeciwnikami gracza uczyniono trzynaście historycznych postaci, jak chociażby Aleksander Wielki, Kleopatra czy Tokugawa. Aby rozszerzyć grę i postawić przed użytkownikami kolejne wyzwania przygotowano dodatek zawierający zestaw nowych bohaterów, którzy swego czasu również zaznaczyli się na kartach historii. Za opcję tę trzeba zapłacić 100 punktów (ok. 5 PLN). Ponadto już teraz można toczyć kolonizacyjne podboje na oryginalnej planszy, stworzonej przez Klausa Teubera w 1995 r., co kosztuje 150 punktów (ok. 7.5 PLN).