Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2009, 13:38

autor: Hed

Edycja kolekcjonerska Street Fightera IV na PC ze specjalnym padem

Miłośnicy Street Fightera IV mogą już zamawiać pecetową, kolekcjonerską wersję gry w przedsprzedaży. Ofertę można podejrzeć na łamach kilku amerykańskich sklepów internetowych. Całość kosztuje 60 dolarów i zawiera przede wszystkim unikalny pad Mad Catz, przypominający kontroler z automatów. O tym, że pojawi się on również w edycji na komputery osobiste wiedzieliśmy już jakiś czas temu.

Miłośnicy Street Fightera IV mogą już zamawiać pecetową, kolekcjonerską wersję gry w przedsprzedaży. Ofertę można podejrzeć na łamach kilku amerykańskich sklepów internetowych. Całość kosztuje 60 dolarów i zawiera przede wszystkim unikalny pad Mad Catz, przypominający kontroler z automatów. O tym, że pojawi się on również w edycji na komputery osobiste, wiedzieliśmy już jakiś czas temu.

Dzisiaj znamy szczegóły edycji kolekcjonerskiej, droższej od zwykłej wersji o 20 dolarów i jak na razie przeznaczonej głównie na rynek amerykański. Żeby skutecznie zastąpić klawiaturę i myszkę, postanowiono zaprezentować wspomnianego pada. Za 60 dolarów fani otrzymają DVD z grą oraz unikalny kontroler, który podobno normalnie kosztuje dwa razy więcej. Pakiet trafi do graczy już 7 lipca.

Urządzenie jest identyczne jak sprzedawany oddzielnie pad znany już posiadaczom Xboksa 360. Gracze otrzymają taki sam kontroler, kompatybilny zarówno z pecetami, jak i konsolami Microsoftu. Na komputerach osobistych uzbrojonych w najnowsze systemy operacyjne, czyli Vistę lub Windows 7 (na wersji RC nie testowano urządzenia), wystarczy podpiąć go do portu USB i odpalić grę.

Zwykłą edycję Street Fightera IV będzie można zamawiać przed premierą między innymi w sieciowym sklepie Capcomu oraz w innych systemach dystrybucji (Steam, Impulse, Direct2Drive, Metaboli, Gametap, Nvidia.com, GamersGate). Jak zdobyć natomiast wersję kolekcjonerską? Można ją nabyć we wspomnianym sklepie firmy, co wiąże się z koniecznością opłacenia dodatkowych kosztów przesyłki.