Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2009, 14:45

autor: Maciej Śliwiński

E-sport: Finały ESL Pro Series 13 marca!

Znamy już datę pierwszego polskiego finału Electronic Sports League Pro Series, ligi w której gracze przez ostatnie 3 miesiące walczyli o nagrody rzędu 40 tysięcy złotych.

Znamy już datę pierwszego polskiego finału Electronic Sports League Pro Series, ligi w której gracze przez ostatnie 3 miesiące walczyli o nagrody rzędu 40 tysięcy złotych.

Finał pierwszego polskiego sezonu jednej z najbardziej prestiżowych lig dla graczy odbędzie się w dwóch terminach. Organizatorzy postanowili zaprosić zawodników dwukrotnie, pierwszego i trzynastego marca. Pierwszy termin jest przeznaczony na mecze półfinałowe we wszystkich ligowych grach: Counter Strike 1.6, Americas Army oraz Pro Evolutnion Soccer 2009. Rozgrywki pierwszego marca odbędą się w biurze Sportów Elektronicznych, firmy, która zajmuje się przygotowaniem rozgrywek ESL w Polsce.

E-sport: Finały ESL Pro Series 13 marca! - ilustracja #1

Niestety pierwsza faza playoff będzie niedostępna dla kibiców, którzy swoich ulubionych graczy nie będą mogli oglądać na żywo. ESL obiecuje jednak, że warszawskie biuro zostanie zaadaptowane na potrzeby telewizyjnego studia, a transmisje prowadzone w Internecie wynagrodzą fanom esportu wszystko. Internetowym przekazem na żywo zajmą się telewizje Pino TV oraz HSTV.

Wielki finał z udziałem dwóch najlepszych zespołów Counter Strike, Americas Army oraz dwóch graczy Pro Evolutnion Soccer odbędzie się dwa tygodnie później, 13 marca w warszawskim klubie studenckim Stodoła. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 17.00, a całej imprezie będzie towarzyszył kolejny przystanek Intel Friday Night Game, podczas którego mecze prezentowane są w formie studia telewizyjnego. Przypomnijmy, że do tej pory esport był w Polsce pokazywane w ten sposób dwukrotnie: w Krakowie oraz Poznaniu podczas PGA 2008.

E-sport: Finały ESL Pro Series 13 marca! - ilustracja #2

Pula nagród w pierwszym sezonie EPS wynosi 40 tysięcy złoty. Kwota ta zostanie podzielona między graczy Counter Strike 1.6, Americas Army oraz Pro Evolution Soccer, którzy zajmą miejsca na podiach poszczególnych lig.