Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2011, 13:00

autor: Olek

Demo Call of Juarez: The Cartel z trybem kooperacji

Mamy dobre wieści dla fanów serii Call of Juarez. Jej najnowsza odsłona – The Cartel doczeka się wersji demonstracyjnej. Nie wiadomo, czy demo ukaże się jeszcze przed planowaną na lato premierą gry, ale najprawdopodobniej umożliwi graczom zabawę w trybie sieciowej kooperacji.

Mamy dobre wieści dla fanów serii Call of Juarez. Jej najnowsza odsłona – The Cartel doczeka się wersji demonstracyjnej. Nie wiadomo, czy demo ukaże się jeszcze przed planowaną na lato premierą gry, ale najprawdopodobniej umożliwi graczom zabawę w trybie sieciowej kooperacji.

Serwis scrawlfx.com opublikował wywiad z Błażejem Krakowiakiem, który w firmie Techland jest menedżerem marki Call of Juarez. Tematem rozmowy, jaką przeprowadzono podczas targów Penny Arcade Expo w Bostonie, była nadchodząca trzecia część serii. Sporo uwagi poświęcono nietypowemu trybowi kooperacji, który z pewnością wyróżniać będzie Call of Juarez: The Cartel na tle konkurencji. Dlaczego deweloper zdecydował się umożliwić współpracę akurat trzem graczom?

Demo Call of Juarez: The Cartel z trybem kooperacji - ilustracja #1

- A dlaczego musi być dwóch lub czterech? Mieliśmy pomysł na historię dla trzech bohaterów, a ponieważ fabuła jest tak istotna, zdecydowaliśmy „możemy zrobić co-op dla trzech [graczy], dlaczego nie?”. Nie ma żadnego powodu, by trzymać się czwórki lub dwójki. To po prostu pasuje do historii, którą opowiadamy – przekonuje Krakowiak. - Moglibyśmy zrobić tryb kooperacji dla czterech lub dwóch graczy, przygotowujemy takowy dla naszej innej gry – Dead Island, więc to dowód, że potrafimy. Dla Call of Juarez zwyczajnie chcieliśmy czegoś odmiennego.

Przedstawiciel Techlandu wyjawił, że tryb kooperacji dostępny będzie jedynie w grze sieciowej. Jego zdaniem niektóre aspekty rozgrywki wykluczają możliwość wspólnej zabawy na jednym komputerze czy konsoli. Tryb 3-osobowej kooperacji można będzie też przetestować w demie, którego termin wydania dopiero zostanie ujawniony.

Demo Call of Juarez: The Cartel z trybem kooperacji - ilustracja #2

W sprawie przyszłości serii Call oj Juarez Krakowiak przyznał, że nic nie jest przesądzone i wiele zależy od tego, z jakim przyjęciem spotka się The Cartel. Niewykluczone, że rodzimy deweloper zdecyduje się powrócić do czasów rewolwerowców, choć mocno podkreśla, że nowa odsłona cyklu pozostaje wierna westernowej konwencji.

- Wiemy jak robić dobre westerny, więc myślę, iż możecie nam zaufać - to wciąż jest gra w klimatach Dzikiego Zachodu.

Wszystkich zainteresowanych Call of Juarez: The Cartel zachęcamy do lektury zapowiedzi oraz obejrzenia przygotowanego przez redakcję tvgry.pl wywiadu z Tomaszem Gawlikowskim z firmy Techland.

  1. Video Wywiad - Call of Juarez: The Cartel - pogadane z Techlandem!
  2. Zapowiedź - Pierwsze spojrzenie