Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2009, 11:40

autor: ziooleck

Death Road prosto z Krakowa

O Nibris mówi się już kilka lat. Wczoraj deweloper oznajmił, że Sadness zostanie zaprezentowane podczas tegorocznego E3. Na tym jednak nie skończyły się zaskakujące informacje. Dziś do sieci trafił przeciek o projekcie tworzonym przez powiązane z krakowską firmą studio Bloober Team. Przed Wami Death Road.

O Nibris mówi się już kilka lat. Wczoraj deweloper oznajmił, że Sadness zostanie zaprezentowane podczas tegorocznego E3. Na tym jednak nie skończyły się zaskakujące informacje. Dziś do sieci trafił przeciek o projekcie tworzonym przez powiązane z krakowską firmą studio Bloober Team. Przed Wami Death Road .

Ujawniona gra to wyścigi koncepcyjnych pojazdów rozgrywające się na futurystycznych autostradach. Opis ten rodzi skojarzenia z kultowym Wipeoutem, i nie są one bezpodstawne. Na zamieszczonych w sieci screenach już na pierwszy rzut oka widać inspirację serią stworzoną przez Sony. Oczywiście nie ma w tym nic złego, z tym że dziecku Bloober Team raczej ciężko będzie dorównać swojemu protoplaście. Mimo tego opublikowany materiał wraz z debiutanckim trailerem świadczy o dużym zaparciu programistów. Być może designerzy trochę przesadzili z wszechobecnym blurem, a i pojazdy są odrobinę za małe, ale zrzucamy to na barki wczesnego stadium produkcji. Warto dodać, że tytuł zyskał miano ekskluzywności na konsolę Microsoftu.

Death Road prosto z Krakowa - ilustracja #1

Na marginesie, Death Road to nie jedyny projekt opracowywany przez ambitne Bloober Team. Na jego oficjalnej stronie można trafić na wzmianki o kilku innych grach mających trafić na konsole obecnej generacji. Wśród nich znajdziemy takie perełki, jak horror Last Flight, osadzone w kreskówkowym klimacie Troopies czy strategię turową Engineering an Empire: Egypt. Wszystkie tytuły są multiplatformowe i zostały zoptymalizowane pod dystrybucję cyfrową. Cóż, wygląda na to, że pod skrzydłami Nibris rośnie kolejny polski gigant elektronicznej rozrywki :>. Ze szczerym zaciekawieniem będziemy śledzić jego dalsze losy.