Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2009, 10:10

Data premiery drugiego DLC do Fallout 3

Firma Bethesda, producent najnowszej, trzeciej odsłony marki Fallout, poinformowała, że drugi, lekko opóźniony dodatek DLC do tego postapokaliptycznego cRPG o tytule The Pitt trafi do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live i Games for Windows LIVE 24 marca. Jego cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS.

Firma Bethesda, producent najnowszej, trzeciej odsłony Fallouta, poinformowała, że drugi, lekko opóźniony dodatek DLC do tego postapokaliptycznego cRPG tytule The Pitt trafi do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live i Games for Windows LIVE 24 marca. Jego cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS.

Data premiery drugiego DLC do Fallout 3 - ilustracja #1

W Polsce w rozszerzenie zagrają jedynie te osoby, które w obliczu braku polskiego Xbox Live zdecydowały się na zarejestrowanie konta przy pomocy nieprawdziwych danych adresowych. Smakiem będą musieli się obejść przede wszystkich posiadacze komputerów osobistych, którzy, w związku z brakiem kodów rejestracyjnych, nie mogą aktywować w systemie GfW LIVE podstawowej wersji Fallout 3, nie mówiąc już o próbie pobrania dodatków.

Akcja The Pitt przeniesie nas w pobliże zniszczonych, postapokaliptycznych okolic Pittsburgha w Pensylwanii. Trafimy tam w sam środek brutalnych starć prowadzonych przez niewolników i ich właścicieli, dzielących miasto na dwie części – Downtown, zajmowane przez tych pierwszych, oraz Haven, okupowane przez drugich. W trakcie misji uzyskamy możliwość zapoznania się z sytuacją panującą u Raiderów, czyli bandytów, a także spróbujemy wykraść lekarstwo na mutację, jakie od dłuższego czasu starają się zdobyć podupadający na zdrowiu niewolnicy. W ramach dodatku zwiedzimy wiele nowych lokacji, wypełnimy kilka ciekawych zadań pobocznych oraz uzyskamy możliwość przetestowania nowego rodzaju broni – tzw. Auto Axe, przypominającej skrzyżowanie topora z piłą łańcuchową. Jak wygląda The Pitt? Pewien obraz daje Wam już dodany do tej wiadomości zrzut ekranu. Resztę znajdziecie w galerii Fallouta 3.

Kolejne rozszerzenie, noszące tytuł Broken Steel, powinno ukazać się w sprzedaży w kwietniu. Nie tylko umożliwi nam ono uzyskanie 30 poziomu doświadczenia, ale również zaprezentuje wydarzenia, które miały miejsce po zakończeniu podstawowej wersji Fallout 3.