Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 lutego 2003, 16:51

autor: Fajek

City Interactive – nowy producent i wydawca gier komputerowych

Poniżej prezentujemy oficjalną wiadomość prasową, którą otrzymaliśmy od nowo powstałej firmy, zajmującej się produkcją i dystrybucją gier – City Interactive.

Poniżej prezentujemy oficjalną wiadomość prasową, którą otrzymaliśmy od nowo powstałej firmy, zajmującej się produkcją i dystrybucją gier – City Interactive.

CITY INTERACTIVE – NOWY PRODUCENT I WYDAWCA GIER KOMPUTEROWYCH

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że oficjalnie pojawiła się na rynku nowa firma CITY INTERACTIVE sp. z o.o., która zajmować się będzie produkcją i wydawaniem gier komputerowych na świecie. Firma powstała na bazie Lemon Interactive, oraz studiów developerskich We Open Eyes i Tatanka. Ludzie tworzący obecny zespół City Interactive, są odpowiedzialni za stworzenie i sukces kilku interesujących tytułów w tym „Starmageddon” oraz „Asy Przestworzy”. Zamiarem nowej firmy jest produkcja dobrych i interesujących gier komputerowych zarówno na komputery PC jak i na konsole przy wykorzystaniu najnowszych technologii i zdobyczy techniki oraz zachowaniu ściśle określonych kosztów produkcji.

Szef firmy Marek Tymiński, były Prezes Lemon Interactive stwierdził „Szczęśliwie dla nas udało nam się skupić w jednym, zgranym zespole najbardziej utalentowanych ludzi z bogatym własnym dorobkiem. Dzięki temu możemy śmiało uważać, że z tak świetnym i doskonale zmotywowanym zespołem będziemy w stanie tworzyć produkty najwyższej, światowej jakości, zachowując rozsądne terminy ich produkcji. W tym momencie nasz zespól tworzy 20 wyjątkowych osób, jednak planujemy docelowo powiększyć go dwukrotnie do końca tego roku, zarówno przez zatrudnianie nowych programistów i grafików jak i rozbudowę działów marketingu, sprzedaży i finansowego”

Pierwszym tytułem, jaki ukaże się sygnowany logiem City Interactive, będzie samochodowa gra akcji „Smash Up Derby”, która jest już w końcowej fazie produkcji. City Interactive podpisała już umowy wydawnicze na Stany Zjednoczone oraz na część innych krajów. Plan wydawniczy na rok 2003 zostanie wkrótce ogłoszony.

Od tego momentu Lemon Interactive pozostaje lokalnym wydawcą i dystrybutorem gier komputerowych, skupiając się jednak wyłącznie na rynku polskim. Firma specjalizuje się w wydawaniu gier komputerowych po wyjątkowo przystępnych cenach i podwoiła przychód ze sprzedaży na przełomie dwóch ostatnich lat. Dyrektor Zarządzający Lemon Interactive – Włodzimierz Chróśckik uważa, że nadchodzący okres przyniesie dalsze zwiększenie się udziału w rynku i co za tym idzie dalszy rozwój firmy.”

City Interactive – nowy producent i wydawca gier komputerowych