Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 06:04

Activision na targach E3

Koncern Activision opublikował listę gier, jakie zostaną pokazane na rozpoczynających się już jutro targach E3. Wśród dziewięciu tytułów znajdziemy aż pięć programów, które będą miały swoją premierę na konsolach nowej generacji.

Koncern Activision opublikował listę gier, jakie zostaną pokazane na rozpoczynających się już jutro targach E3. Wśród dziewięciu tytułów znajdziemy aż pięć programów, które będą miały swoją premierę na konsolach nowej generacji.

Rozwiały się wszystkie wątpliwości dotyczące nowej odsłony cyklu Call of Duty. Trzeci odcinek popularnego serialu o dzielnych żołnierzach walczących podczas II wojny światowej z hitlerowskim okupantem, zostanie przygotowany przez studio Treyarch dla konsol obecnej i nowej generacji. Firma Infinity Ward prawdopodobnie (proszę położyć nacisk na to ostatnie słowo) bierze udział w produkcji gry Call of Duty: Modern Warfare, ale jest już pewne, że nic na temat tego tytułu nie dowiemy się na E3.

Activision na targach E3 - ilustracja #1
Call of Duty 3.

Wszystkie gry zapowiedziane na konsole PlayStation 3 oraz Nintendo Wii będą tytułami startowymi. Oznacza to, że Call of Duty 3, Marvel: Ultimate Alliance, Tony Hawk’s Downhill Jam i Tony Hawk’s Project 8 trafią na rynek równo z premierą wyżej wymienionych urządzeń.

Oprócz niżej wymienionych tytułów, Activision pokaże też zapowiedź gry Spider-Man 3, która najprawdopodobniej powstanie z myślą o konsolach nowej generacji. Nie będzie to oficjalna prezentacja, ale krótki zwiastun tego, co zobaczymy w przyszłości, dlatego program ten nie jest wliczany do listy.

A oto pełna lista tytułów, wraz z platformami sprzętowymi oraz przybliżonymi datami premiery:

  • Call of Duty 3 (PS2, PS3, XBX, 360, Wii) – jesień 2006;
  • Enemy Territory: Quake Wars (PC) – data premiery nieznana;
  • Marvel: Ultimate Alliance (PS2, PS3, XBX, 360, Wii, PC, GBA, PSP) – jesień 2006;
  • Over the Hedge (PS2, XBX, NGC, PC, GBA, NDS) – 9 maja 2006;
  • The Movies: Stunts & Effects (PC) – lato 2006;
  • Tony Hawk’s Downhill Jam (Wii, NDS, GBA) – jesień 2006;
  • Tony Hawk’s Project 8 (PS2, PS3, XBX, 360, PSP) – jesień 2006;
  • World Series of Poker: Tournament of Champions (360, PS2, PC, PSP) – jesień 2006;
  • X-Men: The Official Game (XBX, 360, PS2, NGC, PC, DS, GBA) – 16 maja 2006.