Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Valorant

Zwalczone bugi i nieudane powroty zbanowanych - beta Valorant w skrócie

Entelarmer, 29 maja 2020, 11:11

Studio Riot Games udostępniło grafiki podsumowujące betę gry Valorant. Przez prawie dwa miesiące twórcy naprawili sporo bugów, a tysiącom zbanowanych oszustów nie udało się ponownie dostać na serwery.

Valorant - jest data premiery

Froozyy, 21 maja 2020, 16:57

Właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery sieciowej strzelanki studia Riot Games - Valorant. Produkcja dostępna będzie dla wszystkich w większości regionów na świecie na początku przyszłego miesiąca. Do gry w najbliższym czasie ma trafić także nowa zawartość.

Valorant – zbanowano prawie 9 tys. cheaterów; oszuści płaczą na forach

Aquma, 13 maja 2020, 11:05

Jeden z twórców sieciowej strzelanki Valorant poinformował, że Riot Games zbanowało pierwszych nieuczciwych graczy. Jak dotychczas z gry wyleciało prawie 9 tys. cheaterów.

Valorant – kolejny problem antycheata, tym razem blokuje komputery

Aquma, 7 maja 2020, 13:13

System antycheaterski Valorant – tzw. Vanguard – blokuje ważne programy na komputerach niektórych użytkowników. Czasem spowalnia to lub całkowicie blokuje peceta. W rzadkich przypadkach skutki korzystania z aplikacji mogą być jeszcze poważniejsze.

Valorant ma problem z hitboxami, gracze analizują

Froozyy, 4 maja 2020, 13:28

Gracze Valoranta zauważyli, że jedna z postaci dostępnych w grze ma fatalnie zaprogramowany hitbox. W jej przypadku trafienia np. w okolice ramienia zaliczane są jako strzały w głowę.

Valorant - 5 zmian, których domagają się gracze

Froozyy, 30 kwietnia 2020, 14:45

Valorant znajduje się w zamkniętej becie już ponad trzy tygodnie. Gracze zauważają mankamenty produkcji i domagają się zmian oraz nowych elementów w grze. Kilka ich propozycji zebraliśmy w jednej wiadomości.

Twitch ma dość farmienia kluczy Valorant, zmienia zasady

Froozyy, 29 kwietnia 2020, 12:31

Kontrowersyjne praktyki streamerów na Twitchu sprawiły, że na platformie wprowadzono nowe zasady dotyczące tzw. „dropów”. Od teraz włączenie możliwości otrzymania np. dostępu do testów Valoranta podczas transmitowania powtórek będzie wiązało się ze sporymi konsekwencjami.

Valorant - antycheat z ikonką na pasku zadań. Riot zmienia system

Aquma, 29 kwietnia 2020, 09:57

Deweloperzy ze studia Riot Games wprowadzili szereg zmian do Vanguard – zabezpieczenia antycheatowego gry Valorant. Aplikacja otrzymała ikonę w obszarze powiadomień systemu Windows i będzie informowała użytkowników o blokowanych programach.

Kontrowersje wokół streamów Valorant, szał na Twitchu trwa

Froozyy, 22 kwietnia 2020, 12:36

Po drugim tygodniu zamkniętej bety Valoranta produkcja cały czas może pochwalić się ogromną oglądalnością na platformie Twitch. Przyczyniają się do tego nowe praktyki streamerów oraz kontrowersyjny sposób przyznawania chętnym dostępu do testów.

CS:GO vs Valorant: Valve nic nie musiało robić przez lata - Shroud komentuje

Froozyy, 20 kwietnia 2020, 12:37

Popularny streamer Michael „Shroud” Grzesiek wypowiedział się na temat rywalizacji CS:GO i Valoranta. Według niego Valve zdawało sobie sprawę, że przez ostatnie lata nic nie musiało robić, bo na rynku nie było konkurencji. Teraz, gdy pojawiła się strzelanka od Riot Games, twórcy zdecydowali się wprowadzić istotne aktualizacje, a te największe najpewniej dopiero przed nami.

Valorant - za znalezienie luki w antycheacie można zgarnąć do 100 tys. dolarów

Froozyy, 18 kwietnia 2020, 12:36

Riot Games przedstawiło ofertę, dzięki której osoby, które znajdą luki w autorskim zabezpieczeniu przeciwko cheaterom w grze Valorant, mogą zgarnąć nawet 100 tys. dolarów. Wyznaczono różne poziomy błędów, a za najtańszy z nich zaoferowano 25 tys. dolarów.

Valorant - podłączenie telefonu do PC zawiesiło antycheata

Froozyy, 17 kwietnia 2020, 15:50

Jeden ze streamerów podczas grania w Valoranta doświadczył sytuacji, gdy po podłączeniu telefonu do komputera antycheat gry zawiesił się i wymusił restart aplikacji. Po ponownym uruchomieniu produkcji gracz nadal nie mógł zalogować się na swoje konto.

Valorant - antycheat uruchamia się wraz ze startem komputera

AlexB, 14 kwietnia 2020, 15:40

Zabezpieczenie przeciw cheaterom w grze Valorant od studia Riot Games wywołuje spore kontrowersje. Uruchamia się ono wraz ze startem systemu i pracuje na poziomie jądra systemu operacyjnego, co oznacza, że ma szerokie uprawnienia administracyjne. Ponadto użytkownicy Reddita donoszą, że powoduje pewne problemy w innych grach.

Pierwszy cheater zbanowany w Valorant

Lazlo, 11 kwietnia 2020, 12:05

Twórcy tytułu nałożyli pierwszego bana za korzystanie z niedozwolonych wspomagaczy w grze. Rozpracowanie Valoranta zajęło hakerom zaledwie kilka dni, jednak studio Riot Games uspokaja i twierdzi, że jest przygotowane na zaistniałą sytuację.

Riot banuje konta z betą Valorant odsprzedawane na Allegro i eBay

Froozyy, 9 kwietnia 2020, 16:52

W serwisach aukcyjnych pojawiają się na sprzedaż konta z dostępem do najnowszej gry twórców League of Legends - Valorant. Deweloperzy ostrzegają jednak przed ich zakupem, bowiem pierwsi tacy gracze już otrzymali bany.

Valorant przyczynił się do pobicia rekordu Twitcha

Froozyy, 8 kwietnia 2020, 12:27

Wczoraj został pobity historyczny rekord Twitcha. Rozpoczęcie zamkniętych testów Valoranta przyciągnęło przed ekrany ponad 1,7 mln widzów. To wystarczyło, aby ogólna liczba osób oglądających transmisje na tej platformie przekroczyła 4 mln.

Valorant - jak zdobyć betę; dzisiaj start testów

Froozyy, 7 kwietnia 2020, 12:08

Dzisiaj rozpoczną się zamknięte testy Valoranta - sieciowej strzelanki twórców LoL-a. Ci, którzy nie otrzymali jeszcze do nich dostępu, teraz dostaną drugą szansę. Łącząc konto Riot z platformą Twitch oraz oglądając wybranych streamerów, będzie można zgarnąć jeden z kilkudziesięciu tysięcy kluczy.

Beta Valorant: twórcy ostrzegają, że testy mogą być problematyczne

Aquma, 7 kwietnia 2020, 10:57

Deweloperzy ze studia Riot Games ostrzegają, że rozpoczynające się niedługo beta-testy Valorant mogą być dość problematyczne. Gracze powinni spodziewać się lagów i innych utrudnień, ponieważ tworzenie infrastruktury sieciowej i testowanie produkcji jest obecnie utrudnione w związku ze światową pandemią koronawirusa.

Kontrowersyjny streamer sugeruje, że Valorant to nuda

Aquma, 6 kwietnia 2020, 08:38

Znany streamer Dr Disrespect ostatnio kilkukrotnie skrytykował lub wyśmiał Valorant – strzelankę od twórców League of Legends. Wygląda na to, że FPS Riot Games nie przypadł mu do gustu.

Valorant to miks CS:GO i Rainbow Six: Siege, a nie klon Overwatcha

Froozyy, 4 kwietnia 2020, 13:38

Po wysypie wczorajszych materiałów z nowej sieciowej strzelanki Valorant wreszcie możemy stwierdzić dokładnie, jaka to będzie produkcja. Wbrew pozorom nie przypomina ona Overwatcha, a jest raczej połączeniem CS:GO i Rainbow Six: Siege. Produkcja ma przede wszystkim postawić na zmysł taktyczny gracza, znajomość map oraz broni.

Valorant na razie tylko na PC; kontrolery bez wspomagania celowania

Froozyy, 4 kwietnia 2020, 11:14

Deweloperzy ze studia Riot Games potwierdzili, że jeśli chodzi o Valorant, to póki co skupią się wyłącznie na pecetach. Gra być może trafi na inne platformy w przyszłości.

Gameplaye z Valorant na Twitchu ogląda blisko milion widzów

Froozyy, 3 kwietnia 2020, 20:22

Od 19:00 na Twitchu można oglądać gameplaye z najnowszej produkcji Riot Games - Valorant. Materiały z sieciowej strzelanki przyciągnęły uwagę prawie miliona widzów jednocześnie.

Valorant - inne shootery to śmieci zdaniem Shrouda

Froozyy, 2 kwietnia 2020, 14:36

Jeden z najpopularniejszych obecnie streamerów po zagraniu w betę Valoranta stwierdził, że pozostałe gry to śmieci i nie sprawiają mu tyle frajdy co nowy tytuł Riot Games.

Riot Games ujawnia datę rozpoczęcia zamkniętej bety Valorant

Entelarmer, 30 marca 2020, 20:37

Studio Riot Games ogłosiło datę rozpoczęcia beta-testów gry Valorant. Szansę na sprawdzenie drużynowego FPS-a z bohaterami w stylu Overwatcha otrzymamy już w przyszłym tygodniu.

Czy Riot Games zastąpi Blizzarda? 8. odcinek podcastu

Froozyy, 6 marca 2020, 15:30

W ósmym odcinku Friendly Fire Podcast poruszamy temat Riot Games oraz jego najnowszych projektów. Zastanawiamy się m.in., czy Legends of Runeterra ma szansę powalczyć z konkurencją na rynku, a także przedstawiamy wrażenia z ogrania Valorant.