Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2020, 12:44

Valorant po miesiącu - recenzje graczy nie zachwycają

Przyjrzeliśmy się odbiorowi gry Valorant miesiąc po jej premierze. Recenzje użytkowników są skrajne, a średnia ocen graczy nie daje studiu Riot Games powodów do zadowolenia.

Valorant po miesiącu - recenzje graczy nie zachwycają - ilustracja #1
Valorant nie spotkał się z powszechnym zachwytem graczy.

Dzisiaj mija równy miesiąc od premiery pełnej wersji Valorant, czyli sieciowego FPS-a autorstwa znanego z League of Legends studia Riot Games. To dobry moment, aby przyjrzeć się, z jakim przyjęciem spotkała się ta gra.

W serwisie Metacritic Valorant posiada średnią ocen użytkowników na poziomie 5.4/10. Co ciekawe, opinie na temat gry wydają się bardzo podzielone. W chwili pisania tej wiadomości pozytywne recenzje wystawiło produkcji 1144 osoby, a negatywne 1085. Tylko 224 uznało ten tytuł za średniaka. Widać więc, że najnowsze dzieło Riot Games wywołuje skrajne emocje.

Przykładowe pozytywne recenzje graczy

Valorant to jedna z najlepszych pozycji, w jakie zagrałem od dłuższego czasu. Jest miodna (zwłaszcza z czterema przyjaciółmi), zachowując jednocześnie wysoki poziom rywalizacji znany z Counter-Strike’a. Na razie nie natrafiłem na błędy techniczne. Niektórzy narzekają na grafikę, ale mi się ona podoba. Świat jest prosty, ale ma sporo detali. Większość grywalnych postaci daje radę, choć potrzebne są ulepszenia balansu rozgrywki. Bronie sprawdzają się przyzwoicie, ale są mało unikalne. Niektóre mechanizmy również trzeba jeszcze dopracować, ale ogólnie Valorant to warta uwagi nowość wśród FPS-ów nastawionych na rywalizację.” Skelemont– ocena 8/10.

„Nie rozumiem nienawiści w stosunku do Valoranta. Gra nie jest idealna, ale jest dobra. Nie jest to CS:GO, ani Overwatch. Ma wady, ale ogólnie mi się podoba i piszę to jako ktoś, kto nie lubi studia Riot Games” OfficialYung– ocena 8/10.

Valorant zdetronizował Counter-Strike: Global Offensive jako najlepszą esportową strzelankę. (…) Mechanika walki jest prosta do opanowania nawet dla nowicjuszy, a wśród agentów każdy znajdzie bohatera odpowiedniego dla jego stylu rozgrywki. Wiele osób narzeka na skromną zawartość (4 mapy i 11 postaci), ale Riot cały czas ją rozbudowuje. Valorant ma trudny do opisania urok, który sprawia, że gra wydaje się świeża, choć tak naprawdę jest jedynie mieszanką starszych rozwiązań. Niezadowoleni gracze celowo wystawiają jak najniższe recenzje, więc nie traktujcie na poważnie średniej ocen użytkowników”. Denvers – ocena 10/10.

Przykładowe negatywne recenzje graczy

„Gra sprawia wrażenie taniego klona Overwatch i CS:GO. Rozgrywka jest wolna, a bronie nie wydają się potężne. Gameplay szybko się nudzi.” Yahel84 – ocena 0/10.

„Jako gracza CS:GO z ponad 3000 godzin w tej grze zmęczył mnie kiepski stan techniczny tej produkcji, dlatego byłem podekscytowany Valorant, które miało zapewnić zabawę bez cheaterów. Niestety Valorant to absolutna katastrofa, która sprawiła, że zatęskniłem ze byciem mordowanym za pomocą spinbotów w CS:GO.” moondog255 – Ocena 0/10.

„Grając w Valorant czuję pustkę. Ma głupio zaprojektowane mapy, źle zbalansowane bronie i zdolności postaci oraz kiepsko działające hitboxy.” Mightyrex – ocena 3/10.

Valorant po miesiącu - recenzje graczy nie zachwycają - ilustracja #2
Gra budzi skrajne emocje.

Jak widać, odbiór gry jest bardzo mieszany. Bardziej wyrównane są recenzje mediów branżowych, w przypadku których średnia ocen wynosi 81%. Nasz redaktor wystawił produkcji notę 8.0/10.

Warto także zerknąć na wpis Valorant w encyklopedii GRYOnLine. 695 czytelników stwierdziło, że gra im się nie podoba, a 503 przyznało, że przypadła im do gustu (za pośrednictwem systemu łapek). Natomiast średnia ocen wystawionych przez naszych zrejestrowanych użytkowników wynosi 5.3/10, więc praktycznie pokrywa się z wynikami z Metacritic.

Valorant po miesiącu - recenzje graczy nie zachwycają - ilustracja #3
Gra nie zachwyciła również naszych czytelników.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że mimo tak mieszanych opinii Valorant nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Najlepiej ilustrują to dane z serwisu Twitch. W chwili pisania tej wiadomości transmisje z tej gry śledzi tam 65 tys. osób. Wyprzedzają ją tylko dwaj hegemoni w postaci League of Legends (157 tys. widzów) oraz Fortnite (91 tys.).

Przypomnijmy, że Valorant dostępny jest tylko na PC i oferuje pełną polską wersję językową. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Recenzja gry Valorant – świetny zlepek sprawdzonych pomysłów
  2. Valorant - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry
  4. Riot Games – strona oficjalna