Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2020, 11:21

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Valorant 1.02 - rangi i gry rankingowe już dostępne [aktualizacja]

Jutro w godzinach porannych do Valoranta trafi patch 1.02. Chwilę po jego premierze w grze zadebiutują zmagania rankingowe oraz zostaną wprowadzone drobne upsrawnienia.

Valorant 1.02 - rangi i gry rankingowe już dostępne [aktualizacja] - ilustracja #1
Patch 1.02 zadebiutuje jutro.

Aktualizacja

Po początkowych problemach w Valorancie dostępny jest już tryb rankingowy. Warto zaznaczyć, że aktualizacja oprócz tego przyniosła m.in. zmiany w balansie postaci, broni oraz map, a także wprowadziła opcję wcześniejszego poddania się.

Oryginalna wiadomość

Jutro między godziną 5 a 9 rano czasu polskiego do Valoranta, sieciowej strzelanki studia Riot Games, trafi nowy patch oznaczony numerem 1.02. Chwilę po jego debiucie (nie podano dokładnej daty) w grze po raz pierwszy od czasu zamkniętych beta-testów pojawią się rozgrywki rankingowe. Ich wprowadzenie wiąże się z kilkoma drobnymi zmianami, o których deweloperzy poinformowali w osobnej wiadomości.

Przede wszystkim zaktualizowane zostaną niektóre ikony rang (w porównaniu do tych z zamkniętej bety). Warto także wiedzieć, że najwyższy stopień możliwy do zdobycia od teraz nazywać się będzie „Promienisty”. Twórcy postanowili również nieco usprawnić grę ze znajomymi podczas meczów rozstawiających w trybie rankingowym. Od teraz będzie można walczyć wspólnie nawet mimo dużej różnicy umiejętności (będzie jednak istniała granica, dzięki której razem nie zagrają zupełni nowicjusze i bardzo doświadczeni gracze). Zoptymalizowany ma zostać także ogólny matchmaking.

Dowiedzieliśmy się, że do gry w późniejszym czasie mają zostać wprowadzone dodatkowe statystyki graczy dotyczące ogólnych wyników w danym akcie (m.in. awansów czy liczby zwycięstw w najwyższej osiągniętej randze). Przypomnijmy, że Valorant zadebiutował oficjalnie na komputerach osobistych 2 czerwca. Wraz z premierą do gry trafiła nowa postać, mapa oraz tryb.