Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2021, 14:06

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Polacy zwycięzcami pierwszych Mistrzostw Świata w Valorant

W pierwszych Mistrzostwach Świata w Valorant zwyciężyła drużyna ACEND, w skład której wchodzi dwóch reprezentantów Polski.

Europejska drużyna ACEND, którą współtworzy dwóch Polaków (Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt), zdobyła tytuł Mistrzów Świata w Valorant podczas pierwszych w historii oficjalnych rozgrywek w tej grze.

ACEND w finale zmierzyli się z Gambit Esports, czyli rosyjską formacją, która nie była najłatwiejszym rywalem. Bój był niezwykle wyrównany, o czym mówi nam przebieg rozgrywek. Pierwsze trzy mecze zakończyły się wynikiem 1:2 dla Gambit. Drużyna naszych rodaków zdołała jednak wygrać kolejne starcia i zakończyć finał z wynikiem 3:2.

Czym jest Bo5?

Best of Five - sposób rozgrywania meczów w zawodach e-sportowych. Aby wygrać Bo5, jedna z drużyn musi odnieść trzy zwycięstwa np. 3:0 bądź 3:1. Istnieją także inne typy rozgrywek, takie jak Bo3 czy Bo1.

Zwycięstwo ACEND to jednak nie tylko sam puchar i nagroda w wysokości 350 tysięcy dolarów (1,4 miliona złotych). Jest to także historyczny moment ze względu na to, iż tegoroczne VALORANT Champions to pierwsze Mistrzostwa Świata zorganizowane przez Riot Games w tej grze. Zatem cały pięcioosobowy skład ACEND ma co świętować.

Jeśli ominęły Was finałowe rozgrywki VALORANT Champions, to nic straconego. Riot Games umożliwia oglądanie powtórek, które znajdziecie tutaj.

  1. Valorant – poradnik do gry
  2. Recenzja gry Valorant