Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2021, 15:12

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Riot Games będzie nagrywać czat głosowy w Valorant

Stojąca za grą Valorant firma Riot Games będzie monitorować rozmowy odbywające się na czacie głosowym. Wszystko to w ramach walki z mową nienawiści oraz toksycznymi graczami.

W najnowszej, opublikowanej 30 kwietnia aktualizacji warunków użytkowania i polityki prywatności w grze Valorant Riot Games oznajmił, że będzie nagrywać użytkowników wbudowanego w tytuł czatu głosowego. Wszystko w jednym celu: wyplenienia toksycznych graczy.

Riot zaznaczył, iż nie będzie „podsłuchiwać” i będzie oceniać nagrania tylko wtedy, kiedy zostanie wysłane specjalne zgłoszenie. Reszta plików ma być przechowywana tymczasowo i będzie później kasowana, tak jak logi z czatów tekstowych.

Riot Games będzie nagrywać czat głosowy w Valorant - ilustracja #1
Valorant to pierwsza gra Riot Games, w której czat głosowy będzie nagrywany.

Chcemy, by nasze gry były bezpieczne dla wszystkich, którzy chcą w nie grać. Zdajemy sobie sprawę, że agresywne zachowania na czacie głosowym przeszkadzają naszym graczom, więc postanowiliśmy zająć się tą kwestią.

Testy tego rozwiązania rozpoczną się na serwerach w Ameryce Północnej. Nie wiadomo, kiedy nagrywanie czatów głosowych zostanie wprowadzone w pozostałych regionach. Firma nie wyklucza, że to rozwiązanie pojawi się też w jej innych grach.