Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 14:28

autor: Sarafan

Pięcioletni gracz Valorant wygrywa w pojedynku 4 na 1

Na jednym z profilów poświęconych grze Valorant w serwisie Twitter opublikowano materiał filmowy, na którym popis swoich umiejętności daje pewien pięciolatek. Rozprawił się on z przeciwnikami będąc postawionym w sytuacji 4 na 1.

W SKRÓCIE:
  • Na profilu Valorant News w serwisie Twitter opublikowano film z pojedynku pomiędzy pewnym pięciolatkiem a czterema przeciwnikami.
  • Młodociany gracz nie miał większych trudności z pokonaniem przeciwników.
  • Należy zwrócić uwagę, że gra Valorant ma klasyfikację PEGI 16.

Administratorzy jednego z nieoficjalnych profilów gry Valorant w serwisie Twitter opublikowali bardzo interesujący materiał filmowy. Na wideo możemy ujrzeć pewnego pięciolatka, który dosłownie gromi swoich przeciwników. Mecz zaczął się dosyć standardowo, jednak niedługo po rozpoczęciu rozgrywki zginęli wszyscy członkowie drużyny młodego gracza z wyjątkiem jego samego. Pieciolatka nie zraziła trudna sytuacja, w jakiej znalazł się jego zespół. Skutecznie postawił się przeciwnikom i już po chwili rozprawił się z nimi w spektakularny sposób.

Dokonanie pięciolatka musi budzić podziw. Niejeden profesjonalny gracz produkcji Riot Games miałby poważne problemy, gdyby został postawiony w podobnej sytuacji. Po zakończeniu meczu młody gracz postanowił pochwalić się swoim dokonaniem ojcu.

Pięciolatek dzięki opisywanemu wyczynowi zdobędzie zapewne niemałe uznanie w Internecie. Należy jednak zwrócić uwagę na pewien problem, który wiąże się z osiągnięciem młodego gracza. Valorant otrzymał klasyfikację PEGI 16. Oznacza to, że treści prezentowane w grze nie są odpowiednie dla osób, które nie osiągnęły tego wieku.

Znakiem czasu jest sytuacja, w której rodzicie nie kontrolują, czym dokładnie zajmują się ich pociechy w czasie wolnym. Osoby młode są w rezultacie narażone na oglądanie scen, które nie są przeznaczone dla osób w ich wieku. Tutaj mamy do czynienia sytuacją, w której rozgrywka odbywa się za przyzwoleniem rodziców. Opublikowany materiał wideo pokazuje, że ojciec młodego gracza w pełni toleruje formę rozrywki, w której bierze udział jego pociecha.

Pięcioletni gracz Valorant wygrywa w pojedynku 4 na 1 - ilustracja #1
PEGI to europejski system klasyfikacji treści w grach komputerowych. Źródło: Wikipedia

Sprawa jest znaczącym problemem, bo choć eksperci twierdzą, że brutalne gry nie podnoszą poziomu agresji, to warto pamiętać, że Valorant jest produkcją sieciową. W takim przypadku istnieje ryzyko natknięcia się na toksycznych graczy, których zachowanie może odbić się negatywnie na młodszych graczach. Dzieci są bowiem bardziej wrażliwe na tego typu treści niż dorośli. Razi również dysproporcja pomiędzy wiekiem gracza a rekomendacjami PEGI. W takich przypadkach warto, żeby rozgrywka odbywała się zawsze pod nadzorem opiekunów, którzy w razie potrzeby będą mogli zainterweniować.

Valorant to sieciowa strzelanka free-to-play. Gra zadebiutowała w czerwcu 2020 roku na PC i spotkała się z mieszanym odbiorem. W swojej recenzji Froozy zauważył, że produkcja Riot Games stanowi bardzo udany zlepek pomysłów zaczerpniętych z innych przedstawicieli tego gatunku.