Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Mount & Blade II: Bannerlord

Desperados 3 i Mount and Blade 2: Bannerlord w GeForce NOW

AlexB, 3 lipca 2020, 10:43

Oferta gier obsługiwanych w ramach usługi streamingowej GeForce NOW wzbogaciła się o kolejne dwanaście tytułów. Wśród nich znalazły się takie pozycje jak Desperados III, Mount & Blade II: Bannerlord czy polski Serial Cleaner.

Bannerlord – Shrek czy Warhammer? Zobacz moda Hammerlord 0.4

Vergil, 25 czerwca 2020, 15:33

Gra Mount & Blade II: Bannerlord otrzymała rozbudowaną modyfikację pod tytułem Hammerlord. Jak sugeruje jej nazwa, zmienia ona świat przedstawiony w tej produkcji na mapę rodem z uniwersum Warhammer Fantasy, na której można spotkać Shreka... to znaczy – orka, i to niejednego.

Bannerlord zbyt podobny do poprzednika? Gracze o znużeniu

Aquma, 23 czerwca 2020, 13:19

Część osób grających w Mount & Blade II: Bannerlord narzeka na znużenie tym tytułem. Ich zdaniem produkcja nie jest wystarczająco odmienna od poprzedniej części, oferuje zbyt płytką rozgrywkę i kładzie zbyt duży nacisk na grind. Malejące zainteresowanie widać także w statystykach zbieranych przez serwis SteamCharts.

Bannerlord po 78 łatkach - podsumowanie i plany twórców

Entelarmer, 19 czerwca 2020, 15:30

Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutowało w Epic Games Store. Oprócz udostępnienia gry na tej platformie z rabatem 20% studio TaleWorlds podsumowało dotychczasowy jej rozwój i zdradziło plany na przyszłość.

Wygląd ma znaczenie, nawet w Mount and Blade 2: Bannerlord

Czaruś, 2 czerwca 2020, 12:20

Bannerlord wciąż potrafi zaskoczyć graczy. Okazuje się, że wygląd w tytule od TaleWorlds ma znaczenie, gdyż postacie niezależne mają swoje własne gusta. Potrafi to mieć wymierny wpływ na przebieg zalotów.

Bannerlord - zobacz spektakularną bitwę 2100 wojowników w 4K

AlexB, 29 maja 2020, 11:29

Jeden z użytkowników serwisu YouTube zamieścił film prezentujący bitwę z udziałem 2100 wojaków w grze Mount & Blade 2: Bannerlord. Cały materiał został efektownie nakręcony oraz zmontowany i można go obejrzeć w 4K.

Bannerlord - wojownicy jeżdżą na olbrzymich kurach w modzie

Aquma, 25 maja 2020, 12:27

Jeden z graczy Mount & Blade II: Bannerlord postanowił stworzyć modyfikację, która umożliwia jazdę na nietypowych zwierzętach. Mowa m.in. o... kurach, psach, dzikach czy owcach.

Bannerlord - tworzenie królestw i poprawione Auto-Resolve w najbliższym patchu

Aquma, 22 maja 2020, 13:27

Twórcy Mount & Blade II: Bannerlord poinformowali, że produkcja ta doczeka się niedługo kolejnej łatki. Patch wprowadzi narzędzie do tworzenia własnych królestw i dokona sporych zmian w krytykowanym systemie automatycznego rozstrzygania bitew.

Bannerlord - jeden żołnierz powstrzymał oblężenie przez buga

DS, 19 maja 2020, 12:16

Do zabawnej sytuacji doszło w Mount and Blade 2: Bannerlord - jeden żołnierz przez błąd w grze odparł całą wrogą armię. Gracz, u którego wystąpił bug, podzielił się tym odkryciem w serwisie Reddit, a całość dodatkowo skomentowali twórcy.

Gra o tron w Mount and Blade 2 Bannerlord - jest pierwszy mod

Czaruś, 15 maja 2020, 11:37

Nie od dziś wiadomo, że seria Mount & Blade wiele ze swojej popularności zawdzięcza scenie moderskiej. Nie inaczej ma być z najnowszą odsłoną cyklu – Bannerlordem. Ostatnio w świadomości graczy zaczął wypływać szczególnie jeden fanowski projekt – A Twist of Fate, który zabiera nas do Westeros, krainy znanej z Gry o tron.

Bannerlord - niewierni lordowie poważnym problemem gry

Entelarmer, 12 maja 2020, 16:00

Gracze Mount & Blade II: Bannerlord mają kolejny powód do narzekań. Tym razem problemem okazała się kwestia lordów, którzy potrafią nas opuścić niemal natychmiast po przekazaniu im choćby największych sum pieniędzy.

Mount and Blade 2: Bannerlord - Auto Resolve irytuje graczy

Czaruś, 7 maja 2020, 11:18

Bannerlord od studia TaleWorlds cieszy się niesłabnącą popularnością – jednocześnie gra w niego nawet ponad 50 tys. graczy. Nic dziwnego więc, że jest na ustach wielu. Jednym z gorętszych tematów poruszanych przez społeczność jest problem z automatycznym rozwiązywaniem bitew, który towarzyszy serii już od wielu lat.

Chińska cenzura dotarła do Mount and Blade 2: Bannerlord

Aquma, 4 maja 2020, 13:19

Post opublikowany na chińskojęzycznym forum sugeruje, że azjatyccy użytkownicy Mount & Blade II: Bannerlord mogą zostać zbanowani za używanie ksyw niezgodnych z chińskimi standardami – np. nawiązujących do polityków z Państwa Środka, protestów lub sugerujących związek pomiędzy koronawirusem a miastem Wuhan.

Bannerlord - gracze chcą trybu coop, twórcy komentują

Czaruś, 30 kwietnia 2020, 12:54

Mount & Blade 2: Bannerlord od firmy TaleWorlds dopiero od niedawna jest we wczesnym dostępie, a gracze już zastanawiają się nad tym, jakie funkcje mogłyby znaleźć się w finalnym produkcie. Wielu fanów z chęcią zobaczyłoby możliwość kooperacji. Przedstawiciel studia skomentował te prośby i jego prognoza nie brzmi zbyt optymistycznie.

Bannerlord - procenty przy dialogach mogą nie mieć znaczenia

Aquma, 28 kwietnia 2020, 12:24

Zdaniem części użytkowników system dialogowy w Mount & Blade II: Bannerlord mami graczy fałszywymi wartościami procentowymi. W wielu wypadkach nawet 90-procentowa szansa na sukces okazuje się być złudna.

Bannerlord to pożeracz czasu, gra nadal popularna na Steamie

AlexB, 23 kwietnia 2020, 12:13

Mount & Blade II: Bannerlord wciąż bardzo dobrze radzi sobie na Steamie. Tytuł regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce produkcji, w których jednocześnie bawi się najwięcej graczy za pośrednictwem platformy firmy Valve. Łącznie spędzili oni w nowym dziele studia TaleWorlds przeszło 75 milionów godzin.

Bannerlord - aktualizacja zmniejsza szansę na zajście w ciążę

Czaruś, 21 kwietnia 2020, 11:21

Twórcy Mount & Blade II, firma TaleWorlds Entertainment, nie zwalniają tempa w procesie udoskonalania i łatania swojej produkcji. Wczoraj (20.04) wyszedł patch o numerze e1.1.2, który między innymi zmniejsza szansę na narodziny potomka.

Armie dzieci gromiące dorosłych w Bannerlord to dziwny widok

Entelarmer, 17 kwietnia 2020, 15:01

Fani Mount & Blade II: Bannerlord udostępniają dzieła pozwalające na znaczne zmodyfikowanie rozgrywki. Część graczy wykorzystała możliwości oferowane przez mody, by stworzyć zaskakująco skuteczne oddziały złożone z… nieletnich wojowników.

Bannerlord - pomocna mapa surowców i towarów handlowych

AlexB, 16 kwietnia 2020, 10:53

Jeden z graczy Mount & Blade II: Bannerlord przygotował mapę, która przedstawia surowce i dobra produkowane przez poszczególne wioski na mapie gry. Jest ona aktualna dla wersji e1.1.0 tytułu.

Bannerlord – zobacz płonące strzały i bitwę z udziałem 2500 wojowników

Aquma, 14 kwietnia 2020, 13:03

Mount & Blade II: Bannerlord intensywnie się rozwija, a gracze znajdują sporo sposobów na umilenie sobie zabawy. W efekcie powstają mody dodające do gry nowe funkcje i możliwości – np. płonące strzały – a także nagrania z wielkich bitew z udziałem tysięcy modeli.

Bannerlord - gracze chwalą deweloperów za częste patche

Aquma, 10 kwietnia 2020, 09:24

Po premierze Mount and Blade 2: Bannerlord we wczesnym dostępie deweloperzy ze studia TaleWorlds rozpoczęli proces intensywnego łatania swojego dzieła. Produkcja niemal codziennie otrzymuje jakąś aktualizację, a gracze chwalą twórców za wytężoną pracę.

M&B2: Bannerlord – ogromna mapa znaleziona w plikach, DLC prawdopodobne

Pri, 9 kwietnia 2020, 11:00

Mount & Blade 2: Bannerlord, gra studia TaleWorlds, może doczekać się DLC. Gracze znaleźli w plikach gry ogromną mapę, która obejmuje o wiele więcej terenów niż te, które są obecnie dostępne.

Mount and Blade 2: Bannerlord - powróci pożądana opcja z poprzednich części

AlexB, 6 kwietnia 2020, 10:14

Znajdujący się we wczesnym dostępie Mount & Blade II: Bannerlord wkrótce doczeka się automatycznego blokowania. Jest to funkcja, o którą prosiło wielu graczy.

Mount and Blade 2: Bannerlord vs Warband - porównanie

Czaruś, 3 kwietnia 2020, 16:31

Po wielu latach oczekiwania na Mount & Blade 2: Bannerlord, w końcu się doczekaliśmy. Gra zadebiutowała 30 marca we wczesnym dostępie i odniosła ogromny sukces. Wiele osób uważa jednak, że nie wniosła zbyt wiele zmian względem poprzedniczek. W tym tekście postaramy się kilka znaleźć.

M&B 2: Bannerlord - drugi patch naprawił zapisy zepsute przez pierwszy

AlexB, 2 kwietnia 2020, 13:52

Studio TaleWorlds rozpoczęło proces patchowania znajdującej się we wczesnym dostępie gry Mount & Blade II: Bannerlord. Niestety, pierwsza łatka popsuła zachowane stany zabawy. Na szczęście kolejna, która zadebiutowała wczoraj wieczorem, eliminuje ten problem.