Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Mount & Blade II: Bannerlord

Mod przemienia M&B Bannerlord w grę RTS

mokosh, 6 maja 2022, 12:58

Age of Bannerlords to znajdująca się w produkcji modyfikacja, która całkowicie odmienia Mount and Blade 2 Bannerlord, nadając grze cechy gatunku RTS.

Bannerlord jak Crusader Kings, ten mod szybko podbił serca fanów

hexx0, 14 kwietnia 2022, 18:01

Społeczność Mount & Blade 2: Bannerlord zachwyciła się modem, który rozwija niezwiązane z walką aspekty gry, za wzór biorąc serię Crusader Kings.

Zarządzanie wioską w Bannerlord - fani znowu pokazali potęgę modów

mokosh, 28 lutego 2022, 13:26

Do Mount & Blade II: Bannerlord powstaje mod umożliwiający bardziej zaawansowane zarządzanie wioską. Gracze są pod wrażeniem pracy, którą moder włożył w projekt. Sugerują wręcz, aby stworzył własną wersję Bannerlorda.

Bannerlord działa świetnie na Steam Decku. Twórca chwali sprzęt

Adrian Werner, 31 stycznia 2022, 11:58

Programista Mount & Blade II: Bannerlord pochwalił Steam Decka i stwierdził, że gra już teraz bardzo dobrze radzi sobie na tym sprzęcie, a kolejne ulepszenia pod jego kątem są w drodze.

Bannerlord otrzymał polską lokalizację oraz bitwy dla 2 tys. jednostek

Maycuzai, 6 stycznia 2022, 20:14

Polska lokalizacja w Mount and Blade 2: Bannerlord jest już oficjalnie dostępna dla wszystkich. Dodatkowo, najnowszy patch wprowadza bitwy niestandardowe dla 2 tysięcy jednostek.

Bitwy z Crusader Kings 3 można rozegrać w Bannerlord - ambitny mod już dostępny

Przemysław Dygas, 2 listopada 2021, 10:14

Mount & Blade II: Bannerlord i Crusader Kings 3 jako jedna gra? Moderzy sprawili, że połączenie to jest jak najbardziej możliwe.

Mount and Blade 2: Bannerlord z nową datą wyjścia z EA. Zdradzono plany na przyszłość

Czaruś, 18 sierpnia 2021, 12:18

Twórcy Mount & Blade II: Bannerlord nie pojawią się na imprezie gamescom 2021, jednak fani nie zostali z niczym. W obszernym artykule studio TaleWorlds odniosło się do daty wyjścia z wczesnego dostępu oraz planów na rozwój produkcji.

Kolejna modyfikacja do Bannerlorda w świecie Gry o tron

Ness, 2 maja 2021, 13:35

Fani Gry o tron oraz Mount & Blade 2: Bannerlord stworzyli kolejną modyfikację, która zmienia domyślną Calradię w krainę Westeros.

Twórcy Mount & Blade 2 podsumowują rok w Early Accessie; wersja 1.0 jeszcze w tym roku

hexx0, 3 kwietnia 2021, 12:37

Odpowiedzialne za Mount & Blade II: Bannerlord studio TaleWorlds podsumowało zmiany, które zostały wprowadzone do gry w ciągu roku jej obecności we wczesnym dostępie. Twórcy podali również informację na temat premiery wersji 1.0.

Bannerlord rozczarowuje modderów; fani wytykają brak wsparcia

Entelarmer, 17 marca 2021, 16:56

Mount & Blade II: Bannerlord nie ułatwia życia modderom. Ci dali znać o swojej frustracji w liście otwartym od studia TaleWorlds, które obiecało zająć się wskazanymi problemami.

Bannerlord przemieniony w MMO dzięki modyfikacji

hexx0, 17 marca 2021, 15:18

14 marca 2021 roku światło dzienne ujrzał Bannerlord Online - nowy mod do Mount & Blade 2, który pozwala na rozgrywkę wieloosobową nawet dla 800 graczy jednocześnie.

Bannerlord - mod Warhammer The Old World wygląda imponująco

AlexB, 8 marca 2021, 13:46

Od kilku miesięcy powstaje modyfikacja do Mount & Blade II: Bannerlord, która przeniesie graczy do świata Warhammera Fantasy, znanego chociażby z popularnego bitewniaka oraz papierowego RPG-a. Niedawno twórcy projektu podzielili się kilkoma nowymi informacjami na temat postępu prac.

Bannerlord zmienia się na lepsze - zobacz nowe tryby, mapy i poprawki

Aquma, 22 lutego 2021, 10:00

Twórcy gry Mount & Blade 2: Bannerlord przedstawili szczegóły zmian, które planują wprowadzić do swojej produkcji w niedalekiej przyszłości. Na liście znalazło się kilka ciekawych pozycji, takich jak tryb pojedynkowy, moduł sandboksowy oraz nowy system generowania lokacji, na które trafiamy w trakcie bitew.

Bannerlord otrzymało wsparcie dla DLSS; znaczący wzrost wydajności na kartach Nvidia

Agnieszka Adamus, 19 lutego 2021, 19:43

Do Mount and Blade 2: Bannerlord zaimplementowano obsługę technologii DLSS. Dzięki niej można uzyskać większą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę bez obniżania ustawień grafiki.

Gra o tron w Bannerlord - mod wygląda coraz lepiej

Aquma, 15 stycznia 2021, 11:42

Fani Gry o tron oraz Mount & Blade 2: Bannerlord stworzyli kolejną modyfikację, która pozwala grać w omawianą produkcję w krainie Westeros znanej z książek i seriali.

Bannerlord otrzymał tryb foto i liczne poprawki w patchu e1.5.6

Szarmancki, 13 stycznia 2021, 16:44

TaleWorlds nie próżnuje. Kolejna aktualizacja dodaje nie tylko mnóstwo poprawek, ale również kilka większych zmian. Największą z nich i zapewne najbardziej wyczekiwaną jest tryb fotograficzny.

Władca Pierścieni w Bannerlord najbardziej oczekiwanym modem na Mod DB

AlexB, 28 grudnia 2020, 13:47

Społeczność serwisu Mod DB wybrała najlepszą modyfikację roku 2020 oraz najbardziej oczekiwany nadchodzący projekt. W tej pierwszej kategorii zwyciężyło Age of the Ring do Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie II, a w drugiej Kingdoms of Arda do Mount and Blade 2: Bannerlord.

Bannerlord wprowadzi m.in. bunty chłopstwa w nowej aktualizacji

Szarmancki, 28 grudnia 2020, 12:03

Deweloperzy odpowiedzialni za nowości w Mount & Blade 2: Bannerlord znowu pokazali klasę. Najnowsza aktualizacja wprowadza m.in. nieznaną do tej pory w serii mechanikę, pozwalającą chłopstwu na wszczynanie buntów.

Lepsze strzelanie z łuku w Bannerlord - patch ma poprawić walkę na dystans

Carla, 28 października 2020, 13:41

Mount & Blade II: Bannerlord otrzyma aktualizację, która udoskonali rozgrywkę, przede wszystkim walkę na dystans, a także wprowadzi parę nowości.

Nowości w Bannerlord - gra otrzymała oficjalne narzędzia do tworzenia modów

AlexB, 2 października 2020, 12:44

Mount & Blade II: Bannerlord otrzymało oficjalne narzędzia moderskie. Zostały one udostępnione jak na razie w wersji beta i umożliwiają między innymi edytowanie mapy, ubrań, modeli postaci czy tekstur.

Bannerlord otrzymał automatyczne blokowanie, jest duża aktualizacja

Entelarmer, 20 sierpnia 2020, 11:42

Mount & Blade II: Bannerlord otrzymało aktualizację 1.4.3. Patch wprowadza sporo poprawek i zmian w grze, wliczając w to dialogi z poziomu mapy bez ekranu ładowania, funkcję automatycznego blokowania oraz… wiwaty.

Mount & Blade 2: Bannerlord - wkrótce premiera oficjalnego narzędzia do tworzenia modów

Entelarmer, 17 sierpnia 2020, 17:33

Studio TaleWorlds zaprezentowało oficjalne narzędzia moderskie gry Mount & Blade II: Bannerlord. Gracze mają je otrzymać jeszcze w tym miesiącu.

Bannerlord na modach wygląda imponująco

Aquma, 10 sierpnia 2020, 14:00

Jeden z użytkowników forum Reddit stworzył kompilację modów, która pozwala znacznie poprawić wygląd Mount & Blade 2: Bannerlord. Modyfikacje wpływają na liczne elementy produkcji – od tarcz, przez zbroje, kończąc na koniach.

Bannerlord dostanie emotki. Twórcy chwalą się zmianami

Aquma, 4 sierpnia 2020, 14:57

Deweloperzy ze studia TaleWorlds podsumowali zmiany w interfejsie oraz trybie multiplayer, których doczekała się lub doczeka niedługo gra Mount & Blade II: Bannerlord.

Bannerlord - odkryto, skąd się biorą chciwi władcy

Czaruś, 21 lipca 2020, 14:49

Jednym z głównych utrapień w grze Mount & Blade 2: Bannerlord jest kwestia zdobywania lenna. Fani tytułu narzekają na to, że nawet pomimo podbicia zamku czy miasta nie mogą objąć nad nim władzy. Zasady działania mechaniki wyjaśnia jeden z graczy.

Mount and Blade 2: Bannerlord dostanie moda Star Wars

AlexB, 15 lipca 2020, 13:54

Trwają prace nad modyfikacją Separatist Crisis do gry Mount & Blade II: Bannerlord. Jej akcja będzie rozgrywała się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jak na razie nie wiadomo, kiedy ten fanowski projekt będzie miał swoją premierę.

Bannerlord – gracze chcą mechanik z poprzednich części

Czaruś, 9 lipca 2020, 08:00

Mount & Blade 2 wciąż cieszy się ogromną popularnością. Gracze jednak martwią się o przyszły rozwój gry. W sieci można natrafić na zestawienia stworzone przez fanów dotyczące tego, jakie mechaniki powinny do niej trafić.

Desperados 3 i Mount and Blade 2: Bannerlord w GeForce NOW

AlexB, 3 lipca 2020, 10:43

Oferta gier obsługiwanych w ramach usługi streamingowej GeForce NOW wzbogaciła się o kolejne dwanaście tytułów. Wśród nich znalazły się takie pozycje jak Desperados III, Mount & Blade II: Bannerlord czy polski Serial Cleaner.

Bannerlord – Shrek czy Warhammer? Zobacz moda Hammerlord 0.4

Vergil, 25 czerwca 2020, 15:33

Gra Mount & Blade II: Bannerlord otrzymała rozbudowaną modyfikację pod tytułem Hammerlord. Jak sugeruje jej nazwa, zmienia ona świat przedstawiony w tej produkcji na mapę rodem z uniwersum Warhammer Fantasy, na której można spotkać Shreka... to znaczy – orka, i to niejednego.

Bannerlord zbyt podobny do poprzednika? Gracze o znużeniu

Aquma, 23 czerwca 2020, 13:19

Część osób grających w Mount & Blade II: Bannerlord narzeka na znużenie tym tytułem. Ich zdaniem produkcja nie jest wystarczająco odmienna od poprzedniej części, oferuje zbyt płytką rozgrywkę i kładzie zbyt duży nacisk na grind. Malejące zainteresowanie widać także w statystykach zbieranych przez serwis SteamCharts.

Bannerlord po 78 łatkach - podsumowanie i plany twórców

Entelarmer, 19 czerwca 2020, 15:30

Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutowało w Epic Games Store. Oprócz udostępnienia gry na tej platformie z rabatem 20% studio TaleWorlds podsumowało dotychczasowy jej rozwój i zdradziło plany na przyszłość.

Wygląd ma znaczenie, nawet w Mount and Blade 2: Bannerlord

Czaruś, 2 czerwca 2020, 12:20

Bannerlord wciąż potrafi zaskoczyć graczy. Okazuje się, że wygląd w tytule od TaleWorlds ma znaczenie, gdyż postacie niezależne mają swoje własne gusta. Potrafi to mieć wymierny wpływ na przebieg zalotów.

Bannerlord - zobacz spektakularną bitwę 2100 wojowników w 4K

AlexB, 29 maja 2020, 11:29

Jeden z użytkowników serwisu YouTube zamieścił film prezentujący bitwę z udziałem 2100 wojaków w grze Mount & Blade 2: Bannerlord. Cały materiał został efektownie nakręcony oraz zmontowany i można go obejrzeć w 4K.

Bannerlord - wojownicy jeżdżą na olbrzymich kurach w modzie

Aquma, 25 maja 2020, 12:27

Jeden z graczy Mount & Blade II: Bannerlord postanowił stworzyć modyfikację, która umożliwia jazdę na nietypowych zwierzętach. Mowa m.in. o... kurach, psach, dzikach czy owcach.

Bannerlord - tworzenie królestw i poprawione Auto-Resolve w najbliższym patchu

Aquma, 22 maja 2020, 13:27

Twórcy Mount & Blade II: Bannerlord poinformowali, że produkcja ta doczeka się niedługo kolejnej łatki. Patch wprowadzi narzędzie do tworzenia własnych królestw i dokona sporych zmian w krytykowanym systemie automatycznego rozstrzygania bitew.

Bannerlord - jeden żołnierz powstrzymał oblężenie przez buga

DS, 19 maja 2020, 12:16

Do zabawnej sytuacji doszło w Mount and Blade 2: Bannerlord - jeden żołnierz przez błąd w grze odparł całą wrogą armię. Gracz, u którego wystąpił bug, podzielił się tym odkryciem w serwisie Reddit, a całość dodatkowo skomentowali twórcy.

Gra o tron w Mount and Blade 2 Bannerlord - jest pierwszy mod

Czaruś, 15 maja 2020, 11:37

Nie od dziś wiadomo, że seria Mount & Blade wiele ze swojej popularności zawdzięcza scenie moderskiej. Nie inaczej ma być z najnowszą odsłoną cyklu – Bannerlordem. Ostatnio w świadomości graczy zaczął wypływać szczególnie jeden fanowski projekt – A Twist of Fate, który zabiera nas do Westeros, krainy znanej z Gry o tron.

Bannerlord - niewierni lordowie poważnym problemem gry

Entelarmer, 12 maja 2020, 16:00

Gracze Mount & Blade II: Bannerlord mają kolejny powód do narzekań. Tym razem problemem okazała się kwestia lordów, którzy potrafią nas opuścić niemal natychmiast po przekazaniu im choćby największych sum pieniędzy.

Mount and Blade 2: Bannerlord - Auto Resolve irytuje graczy

Czaruś, 7 maja 2020, 11:18

Bannerlord od studia TaleWorlds cieszy się niesłabnącą popularnością – jednocześnie gra w niego nawet ponad 50 tys. graczy. Nic dziwnego więc, że jest na ustach wielu. Jednym z gorętszych tematów poruszanych przez społeczność jest problem z automatycznym rozwiązywaniem bitew, który towarzyszy serii już od wielu lat.

Chińska cenzura dotarła do Mount and Blade 2: Bannerlord

Aquma, 4 maja 2020, 13:19

Post opublikowany na chińskojęzycznym forum sugeruje, że azjatyccy użytkownicy Mount & Blade II: Bannerlord mogą zostać zbanowani za używanie ksyw niezgodnych z chińskimi standardami – np. nawiązujących do polityków z Państwa Środka, protestów lub sugerujących związek pomiędzy koronawirusem a miastem Wuhan.

Bannerlord - gracze chcą trybu coop, twórcy komentują

Czaruś, 30 kwietnia 2020, 12:54

Mount & Blade 2: Bannerlord od firmy TaleWorlds dopiero od niedawna jest we wczesnym dostępie, a gracze już zastanawiają się nad tym, jakie funkcje mogłyby znaleźć się w finalnym produkcie. Wielu fanów z chęcią zobaczyłoby możliwość kooperacji. Przedstawiciel studia skomentował te prośby i jego prognoza nie brzmi zbyt optymistycznie.

Bannerlord - procenty przy dialogach mogą nie mieć znaczenia

Aquma, 28 kwietnia 2020, 12:24

Zdaniem części użytkowników system dialogowy w Mount & Blade II: Bannerlord mami graczy fałszywymi wartościami procentowymi. W wielu wypadkach nawet 90-procentowa szansa na sukces okazuje się być złudna.

Bannerlord to pożeracz czasu, gra nadal popularna na Steamie

AlexB, 23 kwietnia 2020, 12:13

Mount & Blade II: Bannerlord wciąż bardzo dobrze radzi sobie na Steamie. Tytuł regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce produkcji, w których jednocześnie bawi się najwięcej graczy za pośrednictwem platformy firmy Valve. Łącznie spędzili oni w nowym dziele studia TaleWorlds przeszło 75 milionów godzin.

Bannerlord - aktualizacja zmniejsza szansę na zajście w ciążę

Czaruś, 21 kwietnia 2020, 11:21

Twórcy Mount & Blade II, firma TaleWorlds Entertainment, nie zwalniają tempa w procesie udoskonalania i łatania swojej produkcji. Wczoraj (20.04) wyszedł patch o numerze e1.1.2, który między innymi zmniejsza szansę na narodziny potomka.

Armie dzieci gromiące dorosłych w Bannerlord to dziwny widok

Entelarmer, 17 kwietnia 2020, 15:01

Fani Mount & Blade II: Bannerlord udostępniają dzieła pozwalające na znaczne zmodyfikowanie rozgrywki. Część graczy wykorzystała możliwości oferowane przez mody, by stworzyć zaskakująco skuteczne oddziały złożone z… nieletnich wojowników.

Bannerlord - pomocna mapa surowców i towarów handlowych

AlexB, 16 kwietnia 2020, 10:53

Jeden z graczy Mount & Blade II: Bannerlord przygotował mapę, która przedstawia surowce i dobra produkowane przez poszczególne wioski na mapie gry. Jest ona aktualna dla wersji e1.1.0 tytułu.

Bannerlord – zobacz płonące strzały i bitwę z udziałem 2500 wojowników

Aquma, 14 kwietnia 2020, 13:03

Mount & Blade II: Bannerlord intensywnie się rozwija, a gracze znajdują sporo sposobów na umilenie sobie zabawy. W efekcie powstają mody dodające do gry nowe funkcje i możliwości – np. płonące strzały – a także nagrania z wielkich bitew z udziałem tysięcy modeli.

Bannerlord - gracze chwalą deweloperów za częste patche

Aquma, 10 kwietnia 2020, 09:24

Po premierze Mount and Blade 2: Bannerlord we wczesnym dostępie deweloperzy ze studia TaleWorlds rozpoczęli proces intensywnego łatania swojego dzieła. Produkcja niemal codziennie otrzymuje jakąś aktualizację, a gracze chwalą twórców za wytężoną pracę.

M&B2: Bannerlord – ogromna mapa znaleziona w plikach, DLC prawdopodobne

Pri, 9 kwietnia 2020, 11:00

Mount & Blade 2: Bannerlord, gra studia TaleWorlds, może doczekać się DLC. Gracze znaleźli w plikach gry ogromną mapę, która obejmuje o wiele więcej terenów niż te, które są obecnie dostępne.

Mount and Blade 2: Bannerlord - powróci pożądana opcja z poprzednich części

AlexB, 6 kwietnia 2020, 10:14

Znajdujący się we wczesnym dostępie Mount & Blade II: Bannerlord wkrótce doczeka się automatycznego blokowania. Jest to funkcja, o którą prosiło wielu graczy.