Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Mount & Blade II: Bannerlord

Lepsze strzelanie z łuku w Bannerlord - patch ma poprawić walkę na dystans

Carla, 28 października 2020, 13:41

Mount & Blade II: Bannerlord otrzyma aktualizację, która udoskonali rozgrywkę, przede wszystkim walkę na dystans, a także wprowadzi parę nowości.

Nowości w Bannerlord - gra otrzymała oficjalne narzędzia do tworzenia modów

AlexB, 2 października 2020, 12:44

Mount & Blade II: Bannerlord otrzymało oficjalne narzędzia moderskie. Zostały one udostępnione jak na razie w wersji beta i umożliwiają między innymi edytowanie mapy, ubrań, modeli postaci czy tekstur.

Bannerlord otrzymał automatyczne blokowanie, jest duża aktualizacja

Entelarmer, 20 sierpnia 2020, 11:42

Mount & Blade II: Bannerlord otrzymało aktualizację 1.4.3. Patch wprowadza sporo poprawek i zmian w grze, wliczając w to dialogi z poziomu mapy bez ekranu ładowania, funkcję automatycznego blokowania oraz… wiwaty.

Mount & Blade 2: Bannerlord - wkrótce premiera oficjalnego narzędzia do tworzenia modów

Entelarmer, 17 sierpnia 2020, 17:33

Studio TaleWorlds zaprezentowało oficjalne narzędzia moderskie gry Mount & Blade II: Bannerlord. Gracze mają je otrzymać jeszcze w tym miesiącu.

Bannerlord na modach wygląda imponująco

Aquma, 10 sierpnia 2020, 14:00

Jeden z użytkowników forum Reddit stworzył kompilację modów, która pozwala znacznie poprawić wygląd Mount & Blade 2: Bannerlord. Modyfikacje wpływają na liczne elementy produkcji – od tarcz, przez zbroje, kończąc na koniach.

Bannerlord dostanie emotki. Twórcy chwalą się zmianami

Aquma, 4 sierpnia 2020, 14:57

Deweloperzy ze studia TaleWorlds podsumowali zmiany w interfejsie oraz trybie multiplayer, których doczekała się lub doczeka niedługo gra Mount & Blade II: Bannerlord.

Bannerlord - odkryto, skąd się biorą chciwi władcy

Czaruś, 21 lipca 2020, 14:49

Jednym z głównych utrapień w grze Mount & Blade 2: Bannerlord jest kwestia zdobywania lenna. Fani tytułu narzekają na to, że nawet pomimo podbicia zamku czy miasta nie mogą objąć nad nim władzy. Zasady działania mechaniki wyjaśnia jeden z graczy.

Mount and Blade 2: Bannerlord dostanie moda Star Wars

AlexB, 15 lipca 2020, 13:54

Trwają prace nad modyfikacją Separatist Crisis do gry Mount & Blade II: Bannerlord. Jej akcja będzie rozgrywała się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jak na razie nie wiadomo, kiedy ten fanowski projekt będzie miał swoją premierę.

Bannerlord – gracze chcą mechanik z poprzednich części

Czaruś, 9 lipca 2020, 08:00

Mount & Blade 2 wciąż cieszy się ogromną popularnością. Gracze jednak martwią się o przyszły rozwój gry. W sieci można natrafić na zestawienia stworzone przez fanów dotyczące tego, jakie mechaniki powinny do niej trafić.

Desperados 3 i Mount and Blade 2: Bannerlord w GeForce NOW

AlexB, 3 lipca 2020, 10:43

Oferta gier obsługiwanych w ramach usługi streamingowej GeForce NOW wzbogaciła się o kolejne dwanaście tytułów. Wśród nich znalazły się takie pozycje jak Desperados III, Mount & Blade II: Bannerlord czy polski Serial Cleaner.

Bannerlord – Shrek czy Warhammer? Zobacz moda Hammerlord 0.4

Vergil, 25 czerwca 2020, 15:33

Gra Mount & Blade II: Bannerlord otrzymała rozbudowaną modyfikację pod tytułem Hammerlord. Jak sugeruje jej nazwa, zmienia ona świat przedstawiony w tej produkcji na mapę rodem z uniwersum Warhammer Fantasy, na której można spotkać Shreka... to znaczy – orka, i to niejednego.

Bannerlord zbyt podobny do poprzednika? Gracze o znużeniu

Aquma, 23 czerwca 2020, 13:19

Część osób grających w Mount & Blade II: Bannerlord narzeka na znużenie tym tytułem. Ich zdaniem produkcja nie jest wystarczająco odmienna od poprzedniej części, oferuje zbyt płytką rozgrywkę i kładzie zbyt duży nacisk na grind. Malejące zainteresowanie widać także w statystykach zbieranych przez serwis SteamCharts.

Bannerlord po 78 łatkach - podsumowanie i plany twórców

Entelarmer, 19 czerwca 2020, 15:30

Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutowało w Epic Games Store. Oprócz udostępnienia gry na tej platformie z rabatem 20% studio TaleWorlds podsumowało dotychczasowy jej rozwój i zdradziło plany na przyszłość.

Wygląd ma znaczenie, nawet w Mount and Blade 2: Bannerlord

Czaruś, 2 czerwca 2020, 12:20

Bannerlord wciąż potrafi zaskoczyć graczy. Okazuje się, że wygląd w tytule od TaleWorlds ma znaczenie, gdyż postacie niezależne mają swoje własne gusta. Potrafi to mieć wymierny wpływ na przebieg zalotów.

Bannerlord - zobacz spektakularną bitwę 2100 wojowników w 4K

AlexB, 29 maja 2020, 11:29

Jeden z użytkowników serwisu YouTube zamieścił film prezentujący bitwę z udziałem 2100 wojaków w grze Mount & Blade 2: Bannerlord. Cały materiał został efektownie nakręcony oraz zmontowany i można go obejrzeć w 4K.

Bannerlord - wojownicy jeżdżą na olbrzymich kurach w modzie

Aquma, 25 maja 2020, 12:27

Jeden z graczy Mount & Blade II: Bannerlord postanowił stworzyć modyfikację, która umożliwia jazdę na nietypowych zwierzętach. Mowa m.in. o... kurach, psach, dzikach czy owcach.

Bannerlord - tworzenie królestw i poprawione Auto-Resolve w najbliższym patchu

Aquma, 22 maja 2020, 13:27

Twórcy Mount & Blade II: Bannerlord poinformowali, że produkcja ta doczeka się niedługo kolejnej łatki. Patch wprowadzi narzędzie do tworzenia własnych królestw i dokona sporych zmian w krytykowanym systemie automatycznego rozstrzygania bitew.

Bannerlord - jeden żołnierz powstrzymał oblężenie przez buga

DS, 19 maja 2020, 12:16

Do zabawnej sytuacji doszło w Mount and Blade 2: Bannerlord - jeden żołnierz przez błąd w grze odparł całą wrogą armię. Gracz, u którego wystąpił bug, podzielił się tym odkryciem w serwisie Reddit, a całość dodatkowo skomentowali twórcy.

Gra o tron w Mount and Blade 2 Bannerlord - jest pierwszy mod

Czaruś, 15 maja 2020, 11:37

Nie od dziś wiadomo, że seria Mount & Blade wiele ze swojej popularności zawdzięcza scenie moderskiej. Nie inaczej ma być z najnowszą odsłoną cyklu – Bannerlordem. Ostatnio w świadomości graczy zaczął wypływać szczególnie jeden fanowski projekt – A Twist of Fate, który zabiera nas do Westeros, krainy znanej z Gry o tron.

Bannerlord - niewierni lordowie poważnym problemem gry

Entelarmer, 12 maja 2020, 16:00

Gracze Mount & Blade II: Bannerlord mają kolejny powód do narzekań. Tym razem problemem okazała się kwestia lordów, którzy potrafią nas opuścić niemal natychmiast po przekazaniu im choćby największych sum pieniędzy.

Mount and Blade 2: Bannerlord - Auto Resolve irytuje graczy

Czaruś, 7 maja 2020, 11:18

Bannerlord od studia TaleWorlds cieszy się niesłabnącą popularnością – jednocześnie gra w niego nawet ponad 50 tys. graczy. Nic dziwnego więc, że jest na ustach wielu. Jednym z gorętszych tematów poruszanych przez społeczność jest problem z automatycznym rozwiązywaniem bitew, który towarzyszy serii już od wielu lat.

Chińska cenzura dotarła do Mount and Blade 2: Bannerlord

Aquma, 4 maja 2020, 13:19

Post opublikowany na chińskojęzycznym forum sugeruje, że azjatyccy użytkownicy Mount & Blade II: Bannerlord mogą zostać zbanowani za używanie ksyw niezgodnych z chińskimi standardami – np. nawiązujących do polityków z Państwa Środka, protestów lub sugerujących związek pomiędzy koronawirusem a miastem Wuhan.

Bannerlord - gracze chcą trybu coop, twórcy komentują

Czaruś, 30 kwietnia 2020, 12:54

Mount & Blade 2: Bannerlord od firmy TaleWorlds dopiero od niedawna jest we wczesnym dostępie, a gracze już zastanawiają się nad tym, jakie funkcje mogłyby znaleźć się w finalnym produkcie. Wielu fanów z chęcią zobaczyłoby możliwość kooperacji. Przedstawiciel studia skomentował te prośby i jego prognoza nie brzmi zbyt optymistycznie.

Bannerlord - procenty przy dialogach mogą nie mieć znaczenia

Aquma, 28 kwietnia 2020, 12:24

Zdaniem części użytkowników system dialogowy w Mount & Blade II: Bannerlord mami graczy fałszywymi wartościami procentowymi. W wielu wypadkach nawet 90-procentowa szansa na sukces okazuje się być złudna.

Bannerlord to pożeracz czasu, gra nadal popularna na Steamie

AlexB, 23 kwietnia 2020, 12:13

Mount & Blade II: Bannerlord wciąż bardzo dobrze radzi sobie na Steamie. Tytuł regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce produkcji, w których jednocześnie bawi się najwięcej graczy za pośrednictwem platformy firmy Valve. Łącznie spędzili oni w nowym dziele studia TaleWorlds przeszło 75 milionów godzin.