Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 20 czerwca 2022, 14:42

Mapa Europy w Bannerlord zostanie rozbudowana. Moder rozwiązał problem

Twórca modyfikacji do Mount & Blade II: Bannerlord, która przemienia oryginalną mapę w średniowieczną Europę, zdołał rozbudować mapę, by ta przypominała rzeczywistość. Społeczność gry podziwia rozmach projektu.

Ciesząca się sporą popularnością modyfikacja do Mount & Blade II: Bannerlord, przenosząca akcję gry do średniowiecznej Europy, wkrótce zostanie wzbogacona o sporą połać terenu. Mapa moda została znacząco rozbudowana, o czym ku uciesze graczy poinformował autor – modder Lemmy1916.

  1. Europe Campaign Map - pobierz mod z naszego FTP (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora).

Europa w pełnej krasie

Do tej pory rozmiar mapy był ograniczony wielkością oryginalnej areny, która była mniejsza niż europejski kontynent. Brakowało m.in. znacznej części Europy Wschodniej czy choćby połowy terytorium Bałkanów.

Ze względów technicznych, jako że jestem początkującym moderem, wolałem zachować ten sam rozmiar mapy podstawowej, więc musiałem zdecydować się na umieszczenie tylko części Europy, aby nie mieć zbyt małych krajów. Pozwoliłem sobie także na modyfikowanie mapy zgodnie z rozgrywką, ale także z moją wizją.

Jednak Lemmy1916 zdołał obejść owe ograniczenia i rozbudował mapę tak, by jak najwierniej oddawała kształt Europy. Mapa co prawda jeszcze nie została udostępniona, ale można już podejrzeć, jak wygląda.

Mapa Europy w Bannerlord zostanie rozbudowana. Moder rozwiązał problem - ilustracja #1
Źródło: Nexus Mods

Reakcje graczy na poprawienie mapy są pozytywne, w komentarzach da się odczuć podziw dla skali przyszłych wypraw:

Za 3 lata ten mod stanie się pełną mapą świata, potem trzeba będzie tylko jakoś zaimplementować do niego starożytne światy – pisze redditowicz Eddyliversausage.

Część graczy zastanawia sprawa tego, jak na nowej mapie mogą wydłużyć się podróże:

Królestwo Galicji wypowiedziało wojnę Księstwu Moskiewskiemu.

Teraz musisz podróżować na swoim galicyjskim chłopskim tyłku bez konia przez jakieś 40 dni, a zanim tam dotrzesz, podpiszą pokój.

Niemniej projekt jest bardzo ambitny i z pewnością fani Mount & Blade, a także entuzjaści średniowiecznej historii będą mieli tu czego szukać.

Jeśli chcecie przekonać się sami, jak owy mod się zapowiada, to link znajdziecie poniżej.