Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2022, 13:50

Pomocna mapa zasobów w Bannerlord, warto mieć ją pod ręką

Fan Mount & Blade 2: Bannerlord stworzył szczegółową mapę wszystkich zasobów dostępnych w grze. Może ona pomóc zoptymalizować dochody z handlu, a także tanim kosztem zdobyć surowce niezbędne w kowalstwie.

Źrodło fot. Mount & Blade 2: Bannerlord / TaleWorlds Entertainment.
i

25 października – po trwającym ok. dwa i pół roku Early Accessie – wreszcie odbyła się właściwa premiera Mount & Blade 2: Bannerlord na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S. Z tej okazji twórcy gry, tureckie studio TaleWorlds Entertainment, przygotowali sporą obniżkę na Steamie, GOG-u i w Epic Games Store. Natomiast fan Bannerlordana Reddicie posługujący się pseudonimem Zamzamazawarma – zaktualizował mapę dostępnych w produkcji zasobów.

Jej poprzedniczkę internauta stworzył w oparciu o wersję 1.7.0 Bannerlorda. Teraz Zamzamazawarma zaktualizował swoją pracę o zmiany, jakie zaszły w grze po zakończeniu Early Accessu. Co ciekawe, jedną z nich okazała się topografia Calradii, a konkretnie terenu rozciągającego się na północ od jeziora w Battanii – usunięto wcześniej przepływającą tamtędy rzekę.

Pomocna mapa zasobów w Bannerlord, warto mieć ją pod ręką - ilustracja #1

Zamzamazawarma / Reddit.

Powyższa mapa jest aktualna na 31 października – Zamzamazawarma nie wyklucza jednak, że może ona zawierać drobne błędy. Jeśli więc czytacie tę wiadomość w (dużo) późniejszym terminie, polecam Wam zerknąć na tę stronę, gdyż twórca mógł wprowadzić jakieś poprawki.

A jeśli nie wiecie, do czego omawiana mapa może się przydać, spieszę wyjaśnić, że znakomicie sprawdzi się ona przy optymalizowaniu dochodów z handlu. Poszczególne z zaznaczonych na grafice dóbr – żelazo, srebro, jedwab, futra, sól, oliwki etc. – można bowiem zakupić tanio w jednych regionach Calradii i sprzedać z dużym zyskiem w innych. Na terenie, na którym dany zasób występuje naturalnie, wiele na nim nie zarobimy – lepiej wybrać się tam, gdzie jest on trudno dostępny, np. konie warto kupować w Askarze, a sprzedawać w Balgardzie.

Mapa może być użyteczna również w przypadku, gdy nie zamierzamy parać się handlem. Wiele z oznaczonych na niej zasobów znajduje bowiem zastosowanie w kowalstwie (craftingu). Warto więc upewnić się, że zakupimy je w korzystnej cenie.

Warto dodać, iż Bannerlord zbiera bardzo pozytywne oceny – zarówno od branżowych krytyków, jak i graczy na Steamie. Naszą recenzję tytułu znajdziecie pod poniższym linkiem:

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021