Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2020, 14:05

autor: AlexB

Władca Pierścieni w Bannerlord najbardziej oczekiwanym modem na Mod DB

Społeczność serwisu Mod DB wybrała najlepszą modyfikację roku 2020 oraz najbardziej oczekiwany nadchodzący projekt. W tej pierwszej kategorii zwyciężyło Age of the Ring do Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie II, a w drugiej Kingdoms of Arda do Mount and Blade 2: Bannerlord.

W SKRÓCIE
  1. Użytkownicy serwisu Mod DB wybrali najlepszą modyfikację 2020 roku oraz najbardziej oczekiwany fanowski projekt.
  2. W tej pierwszej kategorii zwyciężyło The Age of the Ring do gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2 z dodatkiem Król Nazguli.
  3. Z kolei w drugiej wygrało Kingdoms of Arda do Mount and Blade 2: Bannerlord, które przeniesie miłośników produkcji studia TaleWorlds do uniwersum fantasy stworzonego przez J.R.R. Tolkiena.

Sezon na różnego rodzaju podsumowania mijającego roku powoli się rozkręca. Przykładem na to może być chociażby serwis Mod DB, będący ogromną bazą fanowskich modyfikacji. Przez ostatnie kilka tygodni jego użytkownicy mieli okazję głosować na najlepsze ich zdaniem nieoficjalne projekty minionych dwunastu miesięcy oraz najciekawiej zapowiadające się pozycje. Wyniki plebiscytu mogą spodobać się przede wszystkim miłośnikom uniwersum Władcy Pierścieni.

Najlepsza nadchodząca modyfikacja

Najciekawiej zapowiadającą się nadchodzącą modyfikacją według użytkowników serwisu Mod DB jest bowiem Kingdoms of Arda do gry Mount & Blade II: Bannerlord. Projekt ten jest tworzony od marca tego roku. Podobnie jak niezwykle popularne The Last Days do Mount & Blade i Mount & Blade: Warband, pozwoli ona na przeniesienie się do świata fantasy stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Swoją przygodę rozpoczniemy w styczniu 3016 roku Trzeciej Ery, czyli na dwa lata przed sformowaniem Drużyny Pierścienia. W trakcie wędrówki stworzony przez nas bohater (człowiek, Dúnedain, elf, krasnolud, hobbit, ork, goblin bądź Uruk) będzie mógł wziąć udział w wielu wydarzeniach znanych z kart powieści brytyjskiego pisarza oraz ich ekranizacji, napotkać przeszło 35 różnych frakcji, zdobyć szereg broni i zbroi inspirowanych tymi z filmów Petera Jacksona oraz rzecz jasna toczyć efektowne bitwy.

Władca Pierścieni w Bannerlord najbardziej oczekiwanym modem na Mod DB - ilustracja #1
Źródło: Mod DB

Co ciekawe, obok klasycznego dla Mount and Blade II: Bannerlord trybu piaskownicy w modyfikacji Kingdoms of Arda ma także pojawić się kampania fabularna. Według planów, będzie to zbiór scenariuszy, podczas których będzie można na przykład wcielić się w Aragorna podczas bitwy o Helmowy Jar czy Eowinę w trakcie batalii na Polach Pelennoru.

Niestety, pojawią się także pewne ograniczenia. W trakcie zabawy w Kingdoms of Arda nie będzie można założyć własnej frakcji, a jedynie być jednym z poddanych któregoś z dostępnych stronnictw i posiadać własne ziemie. Ponadto w projekcie nie znajdą się smoki i latające bestie Nazguli, rydwany czy inne rodzaje stworzeń, na których można by jeździć jak na koniu. Winne temu są między innymi ewentualne problemy z balansem rozgrywki.

Władca Pierścieni w Bannerlord najbardziej oczekiwanym modem na Mod DB - ilustracja #2
Źródło: Mod DB

Jeśli chcielibyście bardziej zgłębić temat modyfikacji Kingdoms of Arda do gry Mount and Blade II: Bannerlord, to szczegóły na jej temat są dostępne w tym miejscu. Znajduje się tam także formularz zgłoszeniowy, w razie gdyby ktoś chciał pomóc w pracach nad projektem.

Kingdoms of Arda kreuje się zatem na projekt bardzo ambitny i zapewne minie jeszcze trochę czasu, zanim ujrzymy jego pełną wersję. Twórcy są jak na razie ostrożni i nie podali choćby przybliżonej daty premiery swojego dzieła.

Tuż za Kingdoms of Arda w głosowaniu użytkowników Mod DB na najlepiej zapowiadającą się nadchodząca modyfikację uplasowały się Half-Life: Dark Matter do pierwszego Half-Life'a oraz Entropy: Zero 2 do Half-Life 2: Episode Two. Całą pierwszą piątkę znajdziecie poniżej.

Miejsce

Tytuł modyfikacji

Modyfikowana gra

1.

Kingdoms of Arda

Mount & Blade II: Bannerlord

2.

Half-Life: Dark Matter

Half-Life

3.

Entropy : Zero 2

Half-Life 2: Episode Two

4.

Guard Duty

Half-Life

5.

Corona

C&C: Red Alert 3

Najlepsza modyfikacja 2020 roku

Z kolei pierwsze miejsce w głosowaniu użytkowników serwisu Mod DB na najlepszą modyfikację mijających dwunastu miesięcy zajęło The Age of the Ring do kultowej dla wielu strategii Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II z dodatkiem Król Nazguli. Pierwotnie została ona wydana w 2017 roku. Głównym celem jej twórców jest usprawnienie doświadczenia płynącego z obcowania z produkcją firmy Electronic Arts. Regularnie dodają oni do tytułu nowych bohaterów, frakcje, mapy, budynki, modele, a nawet całe kampanie. Nie zapominają także o stałych poprawkach w balansie i działaniu gry. Jeśli zatem ktoś planuje powrócić do Bitwy o Śródziemie II, The Age of the Ring wydaje się pozycją niemal obowiązkową.

Władca Pierścieni w Bannerlord najbardziej oczekiwanym modem na Mod DB - ilustracja #3
Źródło: Mod DB

Na drugim miejscu w głosowaniu użytkowników Mod DB na najlepszy mod 2020 roku znalazło się Mental Omega do Command & Conquer: Red Alert 2 z dodatkiem Yuri's Revenge, a na trzecim Project Reality do Battlefielda 2. Oto jak prezentuje się cała pierwsza dziesiątka:

Miejsce

Tytuł modyfikacji

Modyfikowana gra

1.

Age of the Ring

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II z dodatkiem Król Nazguli

2.

Mental Omega

Command & Conquer: Red Alert 2 z dodatkiem Yuri's Revenge

3.

Project Reality

Battlefield 2

4.

Divide and Conquer

Medieval II: Total War z dodatkiem Kingdoms

5.

Black Mesa: Azure Sheep

Black Mesa

6.

Expanding Fronts

Star Wars: Galactic Battlegrounds

7.

Unification Mod - Dawn of War: SoulStorm

Warhammer 40,000: Dawn of War

8.

Total War: Rise of Mordor

Total War: Attila

9.

Arcane Dimensions

Quake

10.

Half Life 2: Raising the Bar Redux

Half-Life 2: Episode Two

Pełną listę produkcji nominowanych do nagród społeczności Mod DB za najlepszą modyfikację 2020 roku i najciekawszy nadchodzący projekt znajdziecie w tym miejscu.

  1. Serwis Mod DB – strona główna