Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2020, 13:35

autor: Szarmancki

Bannerlord wprowadzi m.in. bunty chłopstwa w nowej aktualizacji

Deweloperzy odpowiedzialni za nowości w Mount & Blade 2: Bannerlord znowu pokazali klasę. Najnowsza aktualizacja wprowadza m.in. nieznaną do tej pory w serii mechanikę, pozwalającą chłopstwu na wszczynanie buntów.

Najnowsza, oznaczona numerem 6 aktualizacja do Mount & Blade 2: Bannerlord wprowadza szereg rozmaitych opcji. Oprócz łatek do gry pojawią się również nowe mechaniki urozmaicające rozgrywkę, m.in. buntownicy.

Rewolty nieszczęśliwego chłopstwa

W kolejnej odsłonie produkcji TaleWorlds w posiadanych przez nas włościach może wybuchnąć rewolta. Co może być jej przyczyną? W dużym skrócie, niskie zadowolenie mieszkańców naszych wiosek. Może ono spaść z wielu różnych powodów - nasi podwładni mogli dopiero co uciec z niewoli bez otrzymania pomocy, rozgniewać się kiepskim zarządzaniem zamieszkiwanych przez nich ziem lub choćby przez niezgodności kulturowe z właścicielem osady. W wypadku niskich morale mieszkańców zaczynają oni formować oddziały zbrojne, a im więcej nieszczęśliwego chłopstwa, tym większe zagrożenie.

Ostatecznie, jeśli bunt nie zostanie przez gracza zdławiony, rozwścieczone chłopstwo podejmie agresywne działania i przejmie wioskę, zakładając w ten sposób własny klan. Takie niedopatrzenie może mieć olbrzymi wpływ na dalszą rozgrywkę, ponieważ pozostałe klany, zwłaszcza te mające coś przeciwko naszym interesom, mogą uznać nowo powstałe ugrupowanie za legalne, a to pozwoli mu na dyplomację z innymi królestwami.

Pozostałe usprawnienia i mechaniki

Bannerlord wprowadzi m.in. bunty chłopstwa w nowej aktualizacji - ilustracja #1

Oczywiście łatki naprawiające błędy oraz mechanika buntu to nie wszystko. Deweloperzy z TaleWorlds wprowadzili także kilka małych rozszerzeń, takich jak możliwość przyznawania lenna wasalom w celu poprawy relacji z klanami lub zwiększenia lojalności szlachty. Natomiast grając jako wasal królestwa, możemy zrzec się posiadanych ziem, a te powrócą pod egidę władcy, by mógł rozdysponować je innym podwładnym.

Z jeszcze mniejszych nowości - obok okienka z nazwą miejscowości pojawią się ikony informacyjne, mające nam pomóc określić odbywające się w wiosce czy mieście wydarzenia lub problemy. Jest to z pewnością zwiększenie wygody, ponieważ wcześniej byliśmy zmuszeni do wjazdu do wioski, by otrzymać wiadomości tego typu, niejednokrotnie przemierzając połowę królestwa. Dodatkowo nowe ustawienie kampanii pozwoli na wyłączenie systemu narodzin oraz śmierci, aby zapobiec się starzeniu lub rozmnażaniu się postaci. Jednak tego wyboru dokonamy już na początku przygody i nie zmienimy go do końca rozgrywki.

Mount & Blade 2: Bannerlord jest dostępne w ramach wczesnego dostępu na PC.