Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2022, 17:10

Bannerlord na nowym zwiastunie; gra nie zaliczy obsuwy

Studio TaleWorlds potwierdziło, że nie planuje obsuwy i Mount & Blade 2: Bannerlord ukaże się zgodnie z założeniami. Jednocześnie deweloper udostępnił nowy trailer produkcji.

W trwającym sezonie obsuw co jakiś czas pojawiają się pomyślne dla graczy wieści. W zeszły piątek pisaliśmy o złotym statusie osiągniętym przez A Plague Tale: Requiem (premiera 18 października). Dziś natomiast studio TaleWorlds potwierdziło, że Mount & Blade 2: Bannerlord również nie zaliczy opóźnienia.

Wersja 1.0 gry – obecnie sprzedawanej wyłącznie we wczesnym dostępie na PC – ma się ukazać 25 października. Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy w czerwcu – bazując na informacjach pozyskanych przez serwis XboxAchievements.com, gdyż deweloper ogłosił to publicznie dopiero teraz – tytuł trafi zarówno na „blaszaki”, jak i na PS4, PS5, XONE oraz XSX/S.

Produkcja będzie dostępna w wersji pudełkowej oraz cyfrowej. Przedsprzedaż w PS Store i MS Store ma ruszyć jeszcze dziś. Posiadacze wydania pecetowego otrzymają, oczywiście, darmową aktualizację do wersji 1.0. Co więcej, twórcy zapewniają, że będą dalej rozwijać grę poprzez patche.

Dzisiejsze ogłoszenie zostało zwieńczone świeżym trailerem Bannerlorda. Nie ujawnia on nic nowego, ale sam w sobie jest całkiem efektowny. Możecie obejrzeć go powyżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021