Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2022, 20:15

autor: Maycuzai

Bannerlord otrzymał polską lokalizację oraz bitwy dla 2 tys. jednostek

Polska lokalizacja w Mount and Blade 2: Bannerlord jest już oficjalnie dostępna dla wszystkich. Dodatkowo, najnowszy patch wprowadza bitwy niestandardowe dla 2 tysięcy jednostek.

Znajdujący się we wczesnym dostępie na PC Mount & Blade II: Bannerlord otrzymał wraz z dzisiejszym patchem e1.70 polską lokalizację. Domyślny język można zmienić w opcjach gry. Twórcy uprzedzają, że tłumaczenie może być wciąż dalekie od ideału, i proszą o zgłaszanie wszelkich błędów z nim związanych w tym wątku.

Oprócz wprowadzenia rodzimej lokalizacji, aktualizacja m.in. poprawia generator liczb losowych i jego wydajność, dodaje dwa nowe pancerze, a także zwiększa maksymalny rozmiar armii w bitwach niestandardowych do 1000 jednostek (co pozwala na potyczki „tysiąc kontra tysiąc”). To tylko kilka przykładów z naprawdę długiej listy poprawek i innych nowości, które zawiera patch e1.70. Pełne zestawienie zmian możecie zobaczyć tutaj.

Twórcy zaznaczają, że aby pliki zapisu z poprzednich wersji Bannerlorda były kompatybilne z nadchodzącym updatem e1.7.1 i wszelkimi przyszłymi aktualizacjami, należy najpierw załadować save w grze zaktualizowanej do e1.7.0 i nadpisać go przed uaktualnieniem do wersji e1.7.1 lub późniejszej.