Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2021, 11:05

Bitwy z Crusader Kings 3 można rozegrać w Bannerlord - ambitny mod już dostępny

Mount & Blade II: Bannerlord i Crusader Kings 3 jako jedna gra? Moderzy sprawili, że połączenie to jest jak najbardziej możliwe.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawił się mod pozwalający rozgrywać bitwy z Crusader Kings 3 w Mount & Blade II: Bannerlord.
  • Crusader Blade konwertuje wartości z CK3 na starcie w środowisku 3D, w którym możemy wziąć udział osobiście.
  • Mod na razie nie pozwala na rozgrywanie oblężeń oraz pojedynków.

Crusader Kings 3 to niesamowicie złożona strategia, która pozwala graczom pokierować losami wybranej średniowiecznej dynastii. W trakcie rozgrywki spiskujemy, ucztujemy, negocjujemy, a także toczymy niezliczone boje. Niestety starcia wojaków obserwujemy z dystansu. Wysyłamy armię o określonych statystykach przeciwko oddziałom wroga i obserwujemy, jak numerki przedstawiające liczbę żołnierzy stopniowo maleją.

Według niektórych graczy element ten nie jest zbyt atrakcyjny z perspektywy gameplaya. Grupka moderów postanowiła więc go poprawić, a sposobem, by tego dokonać, było połączenie Crusader Kings 3 z Mount & Blade II: Bannerlord. Sprawili oni, że obie gry działają jednocześnie, a bitwy widoczne na mapie świata w CK3 możemy rozegrać osobiście w środowisku 3D.

Swoją modyfikację nazwali Crusader Blade i jest ona naprawdę wyjątkowym osiągnięciem. Każde zwyczajne starcie dwóch armii w Crusader Kings 3 można bowiem przenieść do Mount & Blade. Jeden przycisk pozwala na przekonwertowanie wartości z gry Paradox Interactive na bitwę w produkcji TaleWorlds. Na jej wynik wpłynąć mogą więc nie tylko statystyki, ale również nasze umiejętności.

Niestety twórcy moda musieli wprowadzić do niego pewne ograniczenia. Gracze liczący na epickie starcia kilkudziesięciotysięcznych armii muszą obejść się smakiem. Modyfikacja zachowuje proporcie pomiędzy siłami obu stron starcia, lecz redukuje liczbę żołnierzy biorących w nim udział.

Kolejnym ograniczeniem jest fakt, że nie wszystkie jednostki obecne w CK3 występują także w Mount & Blade. W ich miejsce wprowadzono zamienniki. Osobiście nie rozegramy także oblężeń oraz pojedynków. Aktualnie modyfikacja obsługuje też wyłącznie podstawową wersję Crusader Kings 3.

Twórcy zapowiedzieli jednak, że pracują nad wprowadzeniem do swojego dzieła dodatkowych funkcji. Z czasem mod zostanie więc udoskonalony i pozwoli na rozgrywanie jeszcze większej liczby starć z CK3 za pośrednictwem Bannerlorda. Już teraz warto jednak dać mu szansę. Crusader Blade pobierzecie z oficjalnej strony twórców.