Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2021, 09:10

Rozszerzenie Royal Court do Crusader Kings 3 opóźnione

Premiera pierwszego dużego rozszerzenia do Crusader Kings 3 została przesunięta. Niestety gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

W SKRÓCIE:
  • Rozszerzenie Royal Court do Crusader Kings 3 zadebiutuje na rynku dopiero w 2022 roku.
  • Wynika to z problemów, jakie nadal trapią produkcję.
  • Ma ona obfitować w bugi, które wymagają dodatkowej uwagi twórców.

Od premiery Crusader Kings 3 minęło już trochę czasu. Fani tytułu doczekali się nawet pierwszego małego DLC w postaci Northern Lords. Duże rozszerzenie radykalnie wpływające na rozgrywkę ma jednak dopiero nadejść.

Mowa o Royal Court, które skupi się na pogłębieniu relacji z wasalami oraz innymi władcami na dworze. Dodatek został zapowiedziany kilka miesięcy temu i pojawił się nawet na Steamie, gdzie można zamówić go przedpremierowo. Wszystko to mogłoby wskazywać na rychły debiut nowej zawartości.

Niestety post opublikowany na oficjalnym forum Paradox Interactive zwiastuje coś zgoła innego. Premiera Royal Court została bowiem przesunięta ze względu na niesatysfakcjonujący stan techniczny produkcji. Nie jest ona wystarczająco stabilna, a przy tym występują w niej kłopotliwe bugi. Twórcy wolą więc opóźnić debiut, by mieć więcej czasu na doprowadzenie dodatku do satysfakcjonującego stanu. Z pewnością chcą w ten sposób uniknąć sytuacji, do jakiej doprowadzili przy okazji premiery DLC Leviathan do Europy Universalis 4.

Z tych powodów Royal Court na pewno nie trafi do graczy w bieżącym roku. Z posta na oficjalnym forum Paradox Interactive dowiadujemy się, że do ogłoszenia konkretnej daty premiery rozszerzenia dojdzie niedługo. Już teraz wiadomo jednak, że zadebiutuje ono na rynku dopiero w 2022 roku. Fani muszą więc uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że deweloperom uda się naprawić błędy, które doprowadziły do opóźnienia prac nad dodatkiem.