Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2021, 09:32

Back 4 Blood radzi sobie doskonale, graczy nie brakuje

W dwa tygodnie od premiery w Back 4 Blood zagrało już ponad sześć milionów osób. Twórcy zapowiedzieli też, że pracują nad rozwiązaniem problemu griefingu.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  • w Back 4 Blood zagrało już ponad 6 mln osób,
  • do wyniku wliczane są również osoby bawiące się w Game Passie,
  • twórcy pracują nad opcją głosowania, mającą umożliwić wyrzucanie z drużyny osób uprzykrzających życie pozostałym graczom.

Studio Turtle Rock ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że od premiery w Back 4 Blood zagrało już ponad 6 milionów osób. Przypomnijmy, że gra zadebiutowała 12 października tego roku i ukazała się równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Należy podkreślić, że nie oznacza to wcale, iż gra sprzedała się w sześciu milionach egzemplarzy. Wynika to z tego, że od momentu rynkowego debiutu projekt jest dostępny w ramach abonamentu Xbox Game Pass zarówno na konsolach Microsoftu, jak i na pecetach z systemem Windows 10.

Wynik sześciu milionów graczy w dwa tygodnie od premiery jest imponujący i dobrze rokuje grze na przyszłość. Sukces Back 4 Blood widać także po danych ze Steama. W pierwszy weekend po debiucie produkcja ustanowiła rekord aktywności na poziomie 65 987 osób bawiących się jednocześnie. Potem nie udało się go już pobić, ale dzienne „górki” osiągają poziom 30-40 tysięcy użytkowników.

Długoterminowe powodzenie gry zależeć będzie od tempa jej rozwoju i szybkości reakcji na sugestie społeczności. Jednym z problemów trapiących obecnie Back 4 Blood są tzw. grieferzy, czyli osoby, których jedynym celem jest uprzykrzanie życia innym graczom. Mamy tu jednak dobre wieści. Studio Turtle Rock poinformowało, że pracuje nad opcją, która pozwoli członkom drużyny glosować nad wyrzuceniem z sesji jednego z jej uczestników. Niestety nie podano, kiedy dokładnie możemy spodziewać się zaimplementowania tej funkcji.

  1. Back 4 Blood – poradnik do gry
  2. Strona internetowa Back 4 Blood
  3. Strona internetowa Turtle Rock Studios