Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2021, 09:30

autor: GRG

Back 4 Blood skrytykowane przez KFC Gaming; studio Obsidian wytyka hipokryzję

KFC Gaming wyraża negatywną opinię o Back 4 Blood, a studio Obsidian celnie ripostuje, solidaryzując się z twórcami gry.

W SKRÓCIE:
  • KFC Gaming wyraziło się niepochlebnie na temat Back 4 Blood na Twitterze,
  • studio Obsidian Entertainment wsparło twórców gry, wytykając hipokryzję sieci fast foodów,
  • @kfcgaming to dziwne konto na Twitterze, na którym promowana jest marka i produkty sieci KFC.

Jesteśmy tuż po udanej premierze Back 4 Blood – produkcja przypadła do gustu zarówno graczom, jak i większości recenzentów. Łyżkę dziegciu do beczki miodu dodało... KFC Gaming. Prawdopodobnie gra nie spodobała się z powodu zbyt wielu podobieństw do Left 4 Dead. Na twitterowym koncie KFC Gaming w niewybredny sposób porównano najnowszą produkcję Turtle Rock Studios do hitu sprzed lat, nie wiedząc najwyraźniej, że stworzyło ono również Left 4 Dead jeszcze jako studio Valve South.

Back 4 Blood skrytykowane przez KFC Gaming; studio Obsidian wytyka hipokryzję - ilustracja #1
Źródło: @kfcgaming/Twitter.

Każde arcydzieło ma swoją tanią kopię.

Twórcy Back 4 Blood w subtelny sposób odpisali jedynie: „11 ziół i przypraw, a nadal bez smaku”, co ma nawiązywać do sławnej receptury KFC na chrupiącą panierkę kurczaka. Nieoczekiwanie wsparło ich studio Obsidian, które celnie wytknęło firmie KFC hipokryzję – popularna kanapka z kurczakiem oferowana w tejże sieci jest wzorowana na podobnej przekąsce amerykańskiej sieci fast foodów Popeyes.

Back 4 Blood skrytykowane przez KFC Gaming; studio Obsidian wytyka hipokryzję - ilustracja #2
Źródło: @TurtleRock/Twitter.

Wyraźnie zapominają, co zrobili z kanapką z kurczakiem od Popeyes.

KFC ma na koncie kilka dość kuriozalnych gier mających promować markę i produkty firmy. W 2015 roku na nieistniejącej już stronie colonelsanders.com opublikowana została gra online w 8-bitowym stylu, w której gracz jako Pułkownik Sanders bił się na pięści w sądzie lub ratował skaczące niemowlaki... Zresztą sami obejrzyjcie gameplay z ColonelQuest:

W 2019 roku KFC wydało na Steamie darmową grę I Love You, Colonel Sanders! A Finger Lickin’ Good Dating Simulator, stanowiącą połączenie symulatora randkowego z powieścią wizualną w stylu anime.

Rok później oficjalnie zapowiedziano KFConsole, czyli oryginalną konsolę (a raczej minikomputer w specjalnie zaprojektowanej obudowie) i podgrzewacz do żywności w jednym... Sprzęt ma być opracowywany we współpracy z firmami Asus, Cooler Master oraz Seagate.