Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 14 października 2021, 09:41

autor: Entelarmer

Wyprzedaże Steam na koniec 2021 roku - daty rozpoczęcia potwierdzone

Steam szykuje dla nas jeszcze cztery wyprzedaże w 2021 roku. Daty rozpoczęcia tych wydarzeń ujawnia dokumentacja Steamworks.

Informacje o nadchodzących wyprzedażach platformy Steam w pierwszej kolejności otrzymujemy zwykle w formie nieoficjalnych (choć zwykle wiarygodnych) przecieków. Jednak w przypadku ostatnich tegorocznych wydarzeń nie musimy polegać na tego typu pogłoskach. Valve zaktualizowało bowiem dokumentację platformy Steamworks, dotyczącą pozostałych promocji zaplanowanych na końcówkę 2021 roku. W ten sposób firma potwierdziła daty rozpoczęcia trzech wyprzedaży wspomnianych w sierpniowym przecieku serwisu SteamDB (oraz jednej dodatkowej).

Steam – nadchodzące wyprzedaże:

  1. 21 – 25 października: Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych
  2. 28 października – 1 listopada: Halloweenowa wyprzedaż
  3. 24 – 30 listopada: Jesienna wyprzedaż
  4. 22 grudnia – 5 stycznia: Zimowa wyprzedaż

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat tych akcji. Potwierdzono, że w trakcie dwóch ostatnich przeprowadzone zostaną nominacje i głosowanie w ramach tegorocznych Nagród Steama. Natomiast Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych skupi się – jak łatwo zgadnąć – na produkcjach z elementami karcianek i planszówek, „ze specjalnym naciskiem na gry RPG”. Nie ma natomiast żadnych informacji na temat dodatkowych wydarzeń, które często towarzyszą co większym wyprzedażom na Steamie.

  1. Oficjalna strona platformy Steam