Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2022, 13:40

Wampiry i nekromanci w Bannerlordzie, mod przenosi grę do świata Warhammera Fantasy

Mod The Old Realms do Mount & Blade 2: Bannerlord przenosi graczy do świata Warhammera Fantasy. Twórcy opublikowali kolejną wersję beta ambitnego projektu.

W SKRÓCIE:
  • The Old Realms przenosi Mount & Blade 2: Bannerlord do świata Warhammera Fantasy.
  • Mod jest dostępny we wczesnej wersji w serwisie Mod DB.
  • Pozwala na rozgrywkę m.in. wampirem, nekromantą lub specjalistą od broni palnej.

Od dwóch lat grupka fanów Mount & Blade 2: Bannerlord pracuje nad ambitną modyfikacją. Postanowili oni przenieść grę do uniwersum Warhammera Fantasy, czyli świata znanego z popularnego papierowego RPG-a oraz bitewniaka.

Prace najwyraźniej postępują, ponieważ w serwisie Mod DB zadebiutowała właśnie kolejna wersja beta moda. Pozwala ona m.in. na grę wampirem.

Wampiry, nekromanci i masa magii

Wampiry i nekromanci w Bannerlordzie, mod przenosi grę do świata Warhammera Fantasy - ilustracja #1
Źródło: The Old Realms Modteam

The Old Realms (wcześniej The Old World) to mod, który radykalnie odmienia Bannerlorda. Dzięki niemu traficie nie do klasycznego średniowiecza, lecz do mrocznego świata pełnego magii.

Imponujące zmiany widać chociażby w sferze możliwych do wyboru postaci. Modyfikacja pozwala na wcielenie się chociażby w wampira, nekromantę lub czarownika Imperium.

Każdy z nich dysponuje oczywiście unikalnymi zdolnościami, które rozwijać będziemy w trakcie rozgrywki. Magia została podzielona na cztery poziomy, które odpowiadają mocy poszczególnych zaklęć oraz naszym umiejętnościom.

Same czary mają zaś swoje typy, które dostępne są dla wybranych klas postaci. Modyfikacja pozwala na naukę magii ognia, światła, mroku oraz niebios. Dostępna jest także nekromancja.

Wszystkich zaklęć użyjemy oczywiście w walce, a towarzyszyć będą temu nowe animacje oraz efekty specjalne. Wspomniany element gameplaya wymagał również przeprojektowania interfejsu, który dostosowano do potrzeb moda.

Nie tylko czarodzieje

Wampiry i nekromanci w Bannerlordzie, mod przenosi grę do świata Warhammera Fantasy - ilustracja #2
Źródło: The Old Realms Modteam

Oczywiście uniwersum Warhammera Fantasy wypełnione jest nie tylko użytkownikami magii. Mod pozwala więc wcielić się także w zwykłych ludzi, którzy muszą polegać na swojej sile, inteligencji bądź technologii.

Przemierzając liczne miasta i osady znane z papierowego RPG-a, będziecie mogli rekrutować najemników, wykonywać questy zlecane przez NPC-ów oraz rozwijać swoje umiejętności.

W starciach zdecydowanie pomoże Wam zaś uzbrojenie wykorzystujące proch. Odpowiednio użyte działa mogą być równie skuteczne, co imponujące kule ognia wykorzystywane przez czarowników.

Użycie tego rodzaju technologii wymaga jednak nie lada umiejętności. Zanim zaczniecie więc zasypywać swoich wrogów gradem kul, będziecie musieli odpowiednio rozwinąć swoją postać. Na szczęście rozległy i otwarty świat obfitujący w lokacje znane fanom Warhammera oferuje wiele możliwości podbicia poziomu naszej postaci.

To dopiero początek

Wampiry i nekromanci w Bannerlordzie, mod przenosi grę do świata Warhammera Fantasy - ilustracja #3
Źródło: The Old Realms Modteam

Twórcy moda oczywiście obiecują, że z czasem będzie on wzbogacany o nową zawartość. W planach jest dodanie kolejnych frakcji, lokacji oraz mechanik.

Na razie możecie zaś przetestować wstępną wersję modyfikacji. Już na tym etapie jest ona naprawdę imponującym dziełem fanów.

Należy jednak pamiętać, że z racji swojego stanu może obfitować w bugi, a brak zawartości być szczególnie dotkliwy w niektórych rejonach mapy. Mimo to fani Warhammera raczej powinni dać The Old Realms szansę.

  1. Gram w Bannerlord i mam do twórców pytanie: co wyście robili przez 10 lat?!
  2. Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord