Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 17 września 2022, 09:46

autor: Adrian Werner

Gra o tron w Bannerlord - projekt Realm of Thrones już wygląda niesamowicie

Ukazała się wersja 3.7.0 projektu Realm of Thrones, czyli zainspirowanego Grą o tron moda do Mount & Blade II: Bannerlord.

Źródło obrazka: Carolina Warlord.

Ukazała się nowa wersja Realm of Thrones, czyli ambitnego moda, który przenosi grę Mount & Blade II: Bannerlord w realia znane z literackiego cyklu Pieśń lodu i ognia oraz serialu Gra o tron.

Projekt rozwijany jest od maja ubiegłego roku i obecnie, w najnowszej wersji (3.7.0) prezentuje się imponująco. Skalę i jakość moda dobrze pokazuje obszerny gameplay opracowany przez kanał LT Gaming, który możecie obejrzeć poniżej:

Realm of Thrones oferuje nową mapę świata, która obejmuje nie tylko krainę Westeros, ale również kontynent Essos. Wprowadza także kilkadziesiąt frakcji oraz setki jednostek i postaci. Mocno zmienia też mechanizmy rozgrywki, tak aby lepiej odwzorowywały nowe realia.

Jeszcze sporo czasu minie, nim projekt będzie w pełni dopracowany (obecnie jest na etapie określanym przez autorów jako wczesny dostęp), ale już teraz jego poziom rozbudowania jest wystarczający, aby zapewnić długie godziny doskonałej zabawy.

Przypomnijmy, że Mount & Blade II: Bannerlord miał premierę na PC we wczesnym dostępie w marcu 2020 r. Wersja 1.0 ukaże się 25 października tego roku. Tego samego dnia zadebiutują wersje gry na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

  1. Realm of Thrones - pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)
  2. Strona modyfikacji w serwisie Nexus

Szukacie innych modów zainspirowanych Grą o tron?

Popularność marki sprawiła, że jej fani przygotowali zainspirowane nią modyfikacje dla wielu gier. Ciekawe projekty wydano m.in. do Crusader Kings II, Mount & Blade: Warband, Tzara, Minecrafta oraz serii Sid Meier’s Civilization i Total War.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tych projektów, to polecamy nasz artykuł im poświęcony:

  1. Najlepsze mody dla fanów House of the Dragon i Game of Thrones