Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 12:34

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Feudalna Japonia w Bannerlord - Shokuho to obowiązkowa rzecz dla fanów

Do Mount and Blade 2: Bannerlord powstaje modyfikacja, za sprawą której gracze przeniosą się do czasów feudalnej Japonii. Prace nad Shokuho są w toku, jednak projekt już teraz robi wielkie wrażenie.

Źrodło fot. powyżej moddb.com/mods/shokuho

Dzięki moderom Mount and Blade 2: Bannerlord kojarzy się już nie tylko ze średniowiecznymi czasami, ale i feudalną Japonią. Projekt Shokuho wciąż znajduje się w trakcie tworzenia, ale już teraz można sądzić, że podbije serca graczy.

Feudalna Japonia w Bannerlordzie

Do ukończenia moda jeszcze daleka droga. Twórcy na swoim Discordzie stwierdzili, że premiera projektu przypadnie „na kilka miesięcy po wyjściu Bannerlorda z wczesnego dostępu”. Mimo to na kanale Shokuho Studio, który poświęcony jest modyfikacji, dostępne są pierwsze fragmenty gameplaya.

Shokuho to mod do gry Mount and Blade 2: Bannerlord osadzony w feudalnej Japonii w 1568 roku. Gracz wciela się w samuraja, przemierzającego burzliwe Sengoku Jidai, tuż po zawziętej wojnie Onin. Rozwijaj i podbijaj rozległe wyspy Japonii, aby ugruntować swoją pozycję i zbudować spuściznę godną zapamiętania w tej wojowniczej epoce – fragment opisu moda na moddb.com.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Shokuho wygląda niesamowicie. Na zwiastunie możemy zobaczyć rozmaite jednostki, krwawe walki czy podboje. Ponadto spore wrażenie robi mapa, na której znajdują się posiadłości rodów feudalnej Japonii.

Wielkie oczekiwania wobec Shokuho

Shokuho przypomina fanom serii jedną z najlepszych modyfikacji do Mount and Blade: Warband, czyli Gekokujo. Mod ten również całkowicie przemieniał Calradię w Japonię i cieszył się wielką popularnością wśród graczy. Śmiało można powiedzieć, że poprzeczka dla deweloperów Shokuho jest więc postawiona niezwykle wysoko.

Gekokujo był jednym z najlepszych modów do Warband, nie mogę się doczekać co przyniesie przyszłość! – napisał SombraD.

Uwielbiam każdą sekundę trailera, ale kiedy pokazano mapę... padłem z wrażenia! Mapa jest dla mnie najważniejszą częścią. Cierpliwie czekałem na wieści o konwersjach Japonii do tej gry, bo były moimi ulubionymi w Warband. Tak trzymać! – napisał Mark Canham.

Mount and Blade 2: Bannerlord wyjdzie z wczesnego dostępu 25 października tego roku, zatem Shokuho możemy spodziewać się najpewniej na początku 2023 roku. Jeśli jesteście zainteresowani postępami prac nad modyfikacją, to twórcy dzielą się nimi na bieżąco na serwerze Discord, do którego link znajdziecie poniżej.

  1. Serwer Discord Shokuho
  2. Strona Shokuho na Mod DB
  3. Oficjalna strona TaleWorlds