Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 11:13

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Ręcznie rysowany przewodnik do Skyrima wygląda przepięknie

Społeczność Skyrima ponownie zadziwia. Tym razem za sprawą ręcznie ilustrowanego poradnika, który jest owocem kreatywności jednego z fanów.

Źródło: Bethesda

Poradników do Skyrima jest bez liku, ale jeden z fanów RPG-a postanowił wykazać się oryginalnością. Mirhayasu tworzy bowiem ręcznie ilustrowany przewodnik do gry. Książce daleko jest do ukończenia, ale autor zapewnia, że osiągnie cel jeszcze przed wydaniem TES 6.

Ręcznie ilustrowany poradnik do Skyrima

Mirhayasu do stworzenia ilustrowanego poradnika wykorzystuje jedynie „tradycyjne” narzędzia. W jednym ze swoich wpisów na DeviantArt wspomina, że rysunki będą od razu nanoszone długopisem, bez wcześniejszego szkicu. Ma to dodać 160-stronnicowej książce wyjątkowości.

Ręcznie rysowany przewodnik do Skyrima wygląda przepięknie - ilustracja #1

Źródło: deviantart.com/mirhayasu

Ręcznie rysowany przewodnik do Skyrima wygląda przepięknie - ilustracja #2

Źródło: deviantart.com/mirhayasu

Ręcznie rysowany przewodnik do Skyrima wygląda przepięknie - ilustracja #3

Źródło: deviantart.com/mirhayasu

Ręcznie rysowany przewodnik do Skyrima wygląda przepięknie - ilustracja #4

Źródło: deviantart.com/mirhayasu

Ręcznie rysowany przewodnik do Skyrima wygląda przepięknie - ilustracja #5

Źródło: deviantart.com/mirhayasu

„Gdzie mogę to kupić?”

Choć projekt Mirhayasu nie jest jeszcze ukończony, wśród społeczności Skyrima już teraz pojawiały się pytania, czy będzie można ten poradnik kupić. Tutaj w drogę wchodzą prawa autorskie.

Chciałbym sprzedać kilka kopii, aby każdy inny fan Skyrima mógł się tym nacieszyć – niestety nie mogę, bo prawa autorskie są bardzo jasne. Nie mogę sprzedawać drukowanych kopii, ale udostępnię książkę jako PDF za darmo, kiedy skończę! – zapewnia Mirhayasu.

Pojawił się również pomysł skontaktowania się bądź po prostu zwrócenia uwagi Bethesdy na ręcznie wykonany poradnik. Choć szanse na powodzenie tego planu są raczej nikłe, to nie zaszkodzi spróbować. W końcu praca Mirhayasu naprawdę przykuwa uwagę.

To jest niesamowite. Uwielbiam ten odręczny styl i poziom szczegółów. Musisz to skończyć, Dovahkiin! – napisał Bartholomew_Custard.

Jesteś prawdziwym bohaterem! Właśnie przechodzę grę drugi raz, więc to będzie superprzewodnik referencyjny, no i wygląda niesamowicie! – napisał picklebroom.

Nie jest to jedyna praca, którą w swoim portfolio ma Mirhayasu. Poza ilustrowanym poradnikiem w galerii na DeviantArt znajdziecie również mapy miast z Obliviona czy Skyrima.

Nie brakuje także prac zupełnie niezwiązanych z RPG-ami Bethesdy. Niemniej jeśli chcecie śledzić proces ilustrowania poradnika, to DeviantArt Mirhayasu będzie do tego najlepszym miejscem.

  1. Profil Mirhayasu na DeviantArt
  2. Oficjalna strona Bethesdy