Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 września 2022, 11:12

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Cyberpunk: Edgerunners to jedna z najchętniej oglądanych produkcji na Netflixie

Mimo że najnowsze anime Cyberpunkt: Edgerunners nie zdominowało listy przebojów Netfliksa, to produkcja stworzona przy współpracy CD Projekt RED i Trigger uplasowała się w czołówce seriali nieanglojęzycznych na platformie.

Fot.: Cyberpunk: Edgerunners, Rafał Jaki i Mike Pondsmith, Studio Trigger, 2022.

Uniwersum Cyberpunka wciąż się rozrasta. Niedawno miłośnicy produkcji naszego rodzimego studia, CD Projekt RED, otrzymali zapowiedź nadchodzącego dodatku do gry Cyberpunk 2077 zatytułowanego Widmo wolności. Niedługo po tym, na platformie Netflix, zadebiutowało anime osadzone w dystopijnej przyszłości.

Cyberpunk: Edgerunners – bo o nim mowa – to serial, który okazał się jedną z najciekawszych, wrześniowych premier VOD. Produkcja, która powstała we współpracy „Redów” i japońskiego studia Trigger, zdobył serca zarówno widzów, jak i krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes ocena tych pierwszych wynosi 97 procent, natomiast w opinii branżowych specjalistów dzieło zasłużyło na notę wynoszącą aż 100 procent.

Świetne opinie wpłynęły na dobrą oglądalność – według wyliczeń Netfliksa w premierowy tydzień Cyberpunk: Edgerunners odtwarzany był przez 14,880 mln godzin. Tym samym serial uplasował się na ósmej pozycji najpopularniejszych tytułów platformy w ostatnim tygodniu wśród nieanglojęzycznych produkcji.

Cyberpunk: Edgerunners to jedna z najchętniej oglądanych produkcji na Netflixie - ilustracja #1
Źródło: Netflix

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Czy powyższe wyniki sprawią, że władze streamingowego giganta zdecydują się na kontynuację historii w kolejnym sezonie? Na oficjalne stanowisko w tej sprawie będziemy musieli jeszcze poczekać.

A Wy co myślicie o Cyberpunk: Edgerunners? Czy podzielacie opinie recenzentów? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej